Dosyć słów, teraz czyny! - Młodzieżowy Strajk Klimatyczny znowu na ulicach

29 listopada to data następnej wielkiej mobilizacji. Oddziały Fridays For Future na całym świecie wyjdą na ulicę protestować przeciwko bierności polityków w sprawie zmian klimatu.

· 1 min read
Dosyć słów, teraz czyny! - Młodzieżowy Strajk Klimatyczny znowu na ulicach

We wrześniu, po Proteście Tysięcy Miast, przedstawiciele głównych polskich partii politycznych (z wyjątkiem Konfederacji oraz Kukiz'15) podpisali postulaty złożone przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Na piątkowym proteście młodzież, pod hasłem "Dosyć słów, teraz czyny" będzie domagać się ich realizacji. Już po wyborach. Skończył się czas na obietnice wyborcze. W tym momencie ludzie oczekują konkretnych działań.

Choć projekt uchwały o wprowadzeniu stanu kryzysu klimatycznego, złożony przez partię Zieloni i Koalicję Obywatelską to niewątpliwy sukces, sprawa nie może skończyć się na samym projekcie. Polska musi osiągnąć neutralność klimatyczną, tak szybko, jak tylko to możliwe. Wydarzenie ma na celu przypomnieć politykom, że ich podpisy pod postulatami są wiążące.

https://www.facebook.com/events/2625577040836324/

Pełną listę miast, w których odbędzie się protest, znajdziecie na fanpage'u Młodzieżowego Strajku Klimatycznego na Facebook'u.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO