Duda rapuje, polskie maseczki trafiają do Watykanu, a Bosak tworzy "Nowy porządek"

Prezydent rapuje o "ostrym cieniu mgły", Orlen wysyła prawie milion maseczek do Watykanu, a Bosak chce zmieniać konstytucję, stworzyć prawo na bazie religii i wykluczać LGBT+.

· 1 min read
Duda rapuje, polskie maseczki trafiają do Watykanu, a Bosak tworzy "Nowy porządek"

W czasie pandemii oprócz lekarzy nie próżnują również politycy. Prezydent RP, Andrzej Duda w trosce o zdrowie obywateli włączył się w akcję #hot16challenge mającą na celu wsparcie służby zdrowia. Jego teledysk na YouTube pojawił się w poniedziałek, a już zebrał ponad 2 miliony odsłon. Duda liczył zapewne na pozytywny odbiór swojej raperskiej twórczości przez rodaków, ale ci zaczęli wytykać mu, że jeszcze dwa miesiące temu zamiast na onkologię przeznaczył 2 miliardy złotych na TVP. Wprost zarzucono mu hipokryzję. Co więcej, PKN ORLEN (państwowa spółka) w ostatnich dniach sfinansowała 735 tys. maseczek i 34 tys. litrów płynu do dezynfekcji obywatelom... Watykanu (na głowę daje to po 735 maseczek i 34 litry płynu). Polacy na taką pomoc państwa liczyć nie mogą.

Transport maseczek do Watykanu, cięzarówka ORLEN

Koronawirus koronawirusem, ale kampania prezydencka trwa w najlepsze. Krzysztof Bosak swojemu konserwatywnemu elektoratowi przedstawił wizję nowej Polski. W broszurce zatytułowanej "Nowy porządek" przedstawił swoje tezy. Wśród nich przeczytać możemy m.in. o oddaniu się fundamentalistycznemu porządkowi, bazowaniu prawa na religii katolickiej oraz konstytucyjnym wykluczeniu społeczności LGBT+. Konfederaci uważają chrześcijaństwo za sprawę nadrzedną w Polsce i dlatego chcą narzucać ją innym. Zależy im na finalnym wykluczeniu możliwości zawierania związków partnerskich, a także zabronieniu dokonywania operacji korekt płci.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO

Related Articles

Federacja Europejska vs Europa Narodów
· 1 min read
Co z tą demokracją?
· 3 min read
Zostawcie Muchę w spokoju
· 3 min read
Progresywizm vs konserwatyzm | Debata
· 1 min read