Dwa tygodnie kwarantanny - czyli co warto obejrzeć na Netflix?

Dawka śmiechu czy zimny dreszczyk emocji? 4,5 miliona polskich uczniów stanie za chwilkę przed tym trudnym dylematem. A my doradzamy wszystkim bez względu na wiek, jakie ciekawe produkcje można znaleźć na Netflix!

· 2 min read
Dwa tygodnie kwarantanny - czyli co warto obejrzeć na Netflix?

Dość niespodziewanie rozpoczął się w Polsce czas "wolny" od zajęć w szkole i na uczelni. Co za tym idzie pewnie większość z Was będzie miała dylemat co ze sobą  zrobić. Tutaj z niewątpliwą pomocą przychodzi repertuar filmowy na Netflix. Zatem chillujemy!

1. "Wiek Adaline" Na ekranie widzimy piękną, na oko 30-letnią kobietę z burzą blond włosów. Ale czy ona naprawdę jest tym za kogo się podaje? Dziwnie, bo ktoś jest pewien, że już wcześniej ją widział... Dokładnie 40 lat temu. Jaki sekret skrywa Adaline? I czy jej nowa miłość ujawni jej największą tajemnicę?

2."Labirynt" - Życie spokojnego miasteczka zakłóca porwanie dwóch 6-letnich dziewczynek. Niedługo później rodzina znajduje fragmenty ich ubrań. Śledztwo nie jest prowadzone skrupulatnie, co budzi wściekłość ojca jednej z nich. Postanawia więc szukać dzieci na własną rękę. Może się okazać, że porywacz czai się tuż za rogiem...

3. "To nie jest OK" - siedmioodcinkowy serial, który ostatnio pojawił się na platformie Netflixa. Główna bohareka - Syd, uczennica liceum, nie dość, że skrycie zakochana w najlepszej przyjaciółce, to na dodatek odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce i próbuje nad nimi zapanować... Czy jej się uda? Zobaczcie sami.

4. "Lucy" - młoda kobieta zostaje zmuszona do przemytu nowego narkotyku. Pod wpływem silnego uderzenia narkotyk trafia do jej krwioobiegu i powoduje nieodwracalne zmiany. Ale czy tylko negatywne? Może to właśnie dzięki niemu Lucy będzie mogła zemścić się na swoich oprawcach?

"Lucy", dostępne na Netflix

5.  "The end of the f***ing world" doczekał się swojej kontynuacji w postaci drugiego sezonu. Czym tym razem zaskoczy nas para nastolatków, która już od dawna ma na pieńku z  prawem? Jedyne co można zdradzić to to, że reżyserka utrzymała poziom i drugi sezon serialu z pewnością Was nie zawiedzie.  W drogę!

6. "Efekt motyla" - Film niewątpliwe utrzymujący w napięciu, bogaty w niespodziewane i intrygujące zwroty akcji. Młody chłopak odkrywa, że podobnie jak jego ojciec może cofać się w czasie i zmieniać przyszłość. Pytanie tylko, czy komuś bardzo tym nie zaszkodzi?

7. Sex Education - Nastoletni prawiczek Otis naśladuje swoją mamę, która jest seksuologiem,  i wspólnie ze zbuntowaną Maeve zaczyna udzielać w szkole porad  seksualnych. (przyp. Filmweb)

8. "Rocketman" Musical opowiadający o życiu gwiazdy - Eltona Johna

9.  "Tammy"  Życie amerykanki nagle się załamuje - jednego dnia traci pracę i (zdradzającego ją z sąsiadką) męża. Kolejny raz postanawia wyjechać z miasta (tym razem już na pewno). W podróż, co prawda niechętnie zabiera babcię alkoholiczkę. Jak potoczą się losy tej nietypowej dwójki?

10. "Dziewczyna i chłopak wszystko na opak" - Ekscentryczna i nietypowa Juli jest od lat zakochana bez pamięci w koledze z klasy. Dopiero z upływam czasu zauważa, że w miłości jak w obrazie ważniejsza jest całość niż jej pojedyncze elementy.