Działacz Wiosny Roberta Biedronia promował islamofobię

Działacz Wiosny Roberta Biedronia został oskarżony o propagowanie zachowań islamofobicznych.


Działacz Wiosny Roberta Biedronia promował islamofobię

Wczoraj na profilu Anity Sowińskiej, członkini Zarządu Krajowego partii Wiosna Roberta Biedronia, pojawiła się informacją, że działacz ugrupowania promował w przeszłości zachowania islamofobiczne, co nie jest zgodne ze statutem organizacji:

Źródło: Facebook - https://www.facebook.com/profile.php?id=100006836866368
Źródło: Facebook - https://www.facebook.com/profile.php?id=100006836866368

Liderka listy Lewicy do Sejmu z okręgu wyborczego nr 10 odpowiedziała na zarzuty w taki sposób:

Szanowna Pani, nie zna Pani  tego człowieka to proszę się nie wypowiadać. Jako kilkunastoletni  chłopak działał u Korwina, a potem zrozumiał, że to był błąd. Jest jednym z naszych wolontariuszy, który odnalazł w grupie swoje ja. Jestem  z niego bardzo dumna i będę bronić KAŻDEGO dzieciaka, który zrobi taką przemianę
Źródło: Facebook - https://www.facebook.com/profile.php?id=100006836866368

Z informacji dostępnych publicznie wynika, iż oskarżony działacz jest koordynatorem struktur jednej z organizacji powiązanych z ugrupowaniem, jak i działaczem partii:

Źródło: Facebook - https://www.facebook.com/blazej.dziedziczak

Ugrupowanie Biedronia

Wiosna Roberta Biedronia to ugrupowanie centrolewicowe, które swój start ogłosiło w lutym b.r. na konwencji zorganizowanej na warszawskim Torwarze. W wyborach do Parlamentu Europejskiego partia osiągnęła wynik listy krajowej na poziomie 6,06 proc., wprowadzając swoich przedstawicieli - Roberta Biedronia (lidera partii), Sylwię Spurek (byłą zastępczynię Rzecznika Praw Obywatelskich) i Łukasza Kohuta (regionalistę, koordynatora struktur partii).

W nadchodzących wyborach, działacze ugrupowania startują z list Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej, znanego szerzej jako Lewica.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO