Dzielnica katastrofy klimatycznej. Klimatyczni aktywiści zmienili oblicze warszawskiej Ochoty

W nocy, aktywiści ubrani w kamizelki odblaskowe i kominiarki zmienili nazwy ulic i skwerów w jednej z warszawskich dzielnic.

· 1 min read
Dzielnica katastrofy klimatycznej. Klimatyczni aktywiści zmienili oblicze warszawskiej Ochoty

Młodzi ludzie, związani z ruchem Extinction Rebellion przeprowadzili w nocy akcję, mająca na celu zwrócenie uwagi polityków i wszystkich ludzi na nieuchronnie zbliżającą się katastrofę klimatyczną.

Skwer Sue Ryder, który znajduje się niedaleko od Ministerstwa Klimatu, dostał imię Grety Thunberg. Inne propozycje nazw to Ulica Uchodźców Klimatycznych, Ulica Suszy czy Ulica Topniejących Lodowców. Młodzi ludzie przygotowali naklejki z alternatywnymi nazwami ulic i poprzyklejali je na istniejące tabliczki.

W nocy z 26 na 27 listopada akcję przerwała interwencja policji. Jedna z osób, u której w torbie znaleziono naklejki Dzielnicy Katastrofy Klimatycznej, został zatrzymany i zabrany na komisariat. Grozi mu kara grzywny lub nawet więzienia.

Ruch ekologiczny i klimatyczny, a także Rebelia przeciw Wymieraniu w Polsce przybierają na sile. Coraz więcej się o tym mówi, coraz częściej widać ich aktywność w miastach i na terenach elektrowni. Strajk Klimatyczny rośnie w siłę. Z pewnością cały ruch zaszedł już za daleko, aby tak po prostu go bagatelizować. W obliczu nieuchronnej katastrofy nawet nie należy.

Zdjęcia: https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25452339,skwer-im-grety-thunberg-przed-ministerstwem-klimatu-aktywisci.html?fbclid=IwAR1oI5ZxLH3yBaCZBeUjTJcqD79QcP5ScdTatSi-aAlwqSKeUrgPQrEjsSs


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO