,,Ekologizm to zjawisko niebezpieczne'' - Abp Jędraszewski

Abp Marek Jędraszewski już kolejny raz wypowiada bardzo kontrowersyjne słowa, które coraz bardziej dzielą wiernych i wszystkich Polaków. Tym razem otwarcie krytykował ekologizm i Gretę Thunberg, przyrównując ich postulaty do idei komunistycznych.

· 1 min read
,,Ekologizm to zjawisko niebezpieczne'' - Abp Jędraszewski

W wywiadzie w Telewizji Republika, duchowny Jędraszewski, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobistości polskiego Kościoła, kolejny raz bardzo dosadnie wyraża swoje zdanie. "Ekologizm to zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko pod postacią nastolatki, to coś, co się narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych." - stwierdził.

Ponownie mówił, że nowe przekonania na temat małżeństwa czy równości są bezpośrednimi nawiązaniami do idei Engelsa oraz twierdzi, że są to kolejne formy ucisku i narzucania poglądów, które dla katolickiej Europy są niezrozumiałe. Równie ostro wypowiada się na temat Grety Thunberg, szwedzkiej nastoletniej aktywistki, podkreśla, że ma ona zły wpływ na młode pokolenie, oraz że głoszone przez nią postulaty są niezgodne z Biblią i przykazaniami. Mówił, że kwestionując słowa Pisma Świętego na temat Ziemi poddanej ludziom, tym samym kwestionowane jest istnienie Boga i jego władzę.

Przerażająca jest mowa nienawiści, jaką stosuje Kościół, wobec nowych idei, które bezpośrednio im szkodzą. Ruch ekologiczny, stworzony w dobrej wierze, ponad podziałami dla ratowania wspólnej przyszłości, spotyka się z ogromną krytyką ze strony władz kościelnych. Przede wszystkim, głoszone przez Gretę hasła, są niepożądane przez Kościół, z powodu swojego lewicowego, równościowego, globalnego wydźwięku oraz tego, że bezpośrednio nawołują do ograniczenia konsumpcji i podjęcia radykalnych zmian i wyrzeczeń. Takie podejście władz Kościoła w Polsce jest bolesne dla samych wierzących, którzy również są pokrzywdzeni przez słowa arcybiskupa. Prośrodowiskowy nurt chrześcijański zrzesza coraz więcej zwolenników, na czele z papieżem Franciszkiem. Tak diametralne różnice w poglądach kościoła działają jedynie na jego szkodę. Tak samo działają negatywnie na ruchy klimatyczne i popularyzację ekologicznego stylu życia.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO