Eliza Michalik zbiera fundusze na serwis Akademia Siły Kobiet

Serwis ma oferować warsztaty, wykłady oraz grupę wsparcia dla kobiet.


Eliza Michalik zbiera fundusze na serwis Akademia Siły Kobiet

Eliza Michalik, prezenterka i dziennikarka, na portalu Patronite rozpoczęła kampanię crowdfundingową mającą na celu uruchomienie nowej platformy, którą miałaby być Akademia Siły Kobiet. Serwis miałby oferować warsztaty oraz wykłady online związane z rozwojem, psychologią, relacjami osobistymi i zawodowymi, a także tematykę dotyczącą praw, przemocy i innych obszarów związanych z kobietami i ich problemami.

Odbiorcami i odbiorczyniami nowego serwisu mają być wszystkie osoby, dla których ważna jest równość płci.

Moją pasją i powołaniem, którą chcę dzielić z Wami, jest budowanie siły kobiet. Jedyną drogą, która zapewni kobietom pełnię praw i swobód, nie tylko społecznych, politycznych i obywatelskich, ale i siłę i świadomość w życiu prywatnym, jest wzięcie spraw we własne ręce, edukacja i rozwój — można przeczytać na stronie zbiórki.

Pierwszym celem Michalik jest zebranie funduszy na samo rozpoczęcie realizacji projektu interaktywnego portalu Akademia Siły Kobiet. Na ten cel Michalik chce zebrać 10 tysięcy złotych, przy czym na całość potrzebne jest pomiędzy 250 a 500 tysięcy złotych. Jednak początkowo celem jest zebranie łącznie 100 tysięcy złotych, aby oprócz portalu stworzyć także aplikację na telefon oraz wirtualne grupy wsparcia i szkolenia.

Pierwszy, najniższy próg pozwoli rozpocząć realizację projektu i z pomocą specjalistów przełożyć mój plan Akademii Siły Kobiet na projekt konkretnych rozwiązań w nowoczesnym interaktywnym portalu — informuje dziennikarka.

Wiadomo też, że na platformie AKS oprócz warsztatów i wykładów online oraz porad, pojawiałyby się także materiały wideo, wywiady, artykuły oraz podcasty. Do tego doszłyby takie informacje, jak np. adresy i telefony, które byłyby przydatne w trudnych przypadkach, takich jak chociażby przemoc w domu. W ten sposób możliwe byłoby udzielenie pomocy przez grupę wsparcia platformy.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO