Elizabeth Warren płaci Facebookowi, by reklamą trollować Facebooka

Kandydatka walcząca o nominację Demokratów na kandydatkę na prezydenta USA płaci Facebookowi za reklamy rozpowszechniające fałszywe informacje na temat Facebooka w ramach protestu przeciw firmie Zuckerberga.


Elizabeth Warren płaci Facebookowi, by reklamą trollować Facebooka

Elizabeth Warren jest kandydatką, która walczy o nominację Demokratów, aby mogła ubiegać się o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Polityczka postanowiła zacząć opłacać reklamy na Facebooku rozpowszechniające fałszywe informacje na temat firmy Marka Zuckerberga. Ma to być protest przeciwko polityce Facebooka.

Warren opłaca reklamę, która twierdzi, że Mark Zuckerberg, współzałożyciel i dyrektor generalny Facebooka, oficjalnie poparł Donalda Trumpa w wyborach. Facebook pokazuje wpis Warren dużej liczbie użytkowników na platformie społecznościowej.

Kandydatka w prawyborach stwierdza w dalszej części wpisu na Facebooku, iż informacja ta jest nieprawdziwa, co ma wynikać z jej protestu przeciwko wydawniczej polityce Facebooka, który wyłączył wpisy polityków i polityczek z programu walki z fake newsami.

W sieci szybko pojawiły się głosy na temat działań Warren. Peter Sunde, założyciel The Pirate Bay i startupu Njal.la, napisał na swoim profilu na Twitterze, że Facebook jest teflonowy, co związane jest z tym, że zarabia na reklamach, które są opłacane przez polityków i polityczki, takich jak właśnie Elizabeth Warren.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO