Elon Musk popiera Andrew Yanga, probitcoinowego kandydata na prezydenta USA

Elon Musk, założyciel SpaceX i szef Tesli, na Twitterze poinformował, że popiera młodego kandydata na prezydenta USA, który jest zwolennikiem kryptowalut oraz dochodu podstawowego.


Elon Musk popiera Andrew Yanga, probitcoinowego kandydata na prezydenta USA

10 sierpnia bieżącego roku Dan Carlin, jeden z komentatorów polityki w Stanach Zjednoczonych, napisał komentarz na temat Andrew Yanga, kandydata na prezydenta USA, który jest fanem kryptowalut oraz zwolennikiem wprowadzenia dochodu podstawowego. W odpowiedzi na tweeta Elon Musk jasno zakomunikował, że popiera kandydaturę Yanga na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej.

Aktualnie Demokraci są na etapie trwających prawyborów w partii, które mają wyłonić kandydata na prezydenta USA, który miałby stanąć w szranki z Donaldem Trumpem podczas kampanii prezydenckiej, która będzie miała miejsce w 2020 roku.

Andrew Yang wyróżnia się spośród innych kandydatów w obozie Demokratów m.in. swoim stosunkiem do nowych technologii, takich jak blockchain i kryptowaluty, a także postulatem wprowadzenia dochodu podstawowego oraz utworzenia funduszu na rzecz wsparcia dziennikarstwa. Jak wielokrotnie sam zaznaczał, jest zwolennikiem przyjaznej polityki regulacyjnej w stosunku do nowych technologii.

Jeszcze nie tak dawno Yang zwrócił uwagę, że "blockchain ma ogromny potencjał" i że obecne regulacje prawne obowiązujące w Stanach Zjednoczonych nie są w stanie sprostać cyfryzacji. To, co wyróżnia kampanię Yanga od innych, to również fakt, że Andrew Yang akceptuje darowizny na kampanię w postaci Ethereum, Bitcoina oraz innych kryptowalut, które są zgodne ze standardem ERC20.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO