Elon Musk idzie w stronę murarstwa

W zeszłym roku Elon Musk opublikował tweety o tym, że będzie sprzedawał cegły wytwarzane z gleby wypieranej podczas prac The Boring Company nad tunelem Hyperloop. Minął rok i Musk założył firmę, która właśnie się tym zajmuje.

· 2 min read
Elon Musk idzie w stronę murarstwa

W zeszłym roku Elon Musk opublikował tweety o tym, że będzie sprzedawał cegły wytwarzane z gleby wypieranej podczas prac The Boring Company nad tunelem Hyperloop.

Minął rok, a Musk założył firmę The Brick Store LLC, która zajmuje się właśnie produkcją i sprzedawaniem cegieł. Nowa firma, założona w lipcu, będzie zarządzana przez Steve'a Davisa, byłego inżyniera SpaceX, który zajmuje się również prowadzeniem The Boring Company.

The Boring Company zajmuje się opracowywaniem nowych rozwiązań technologicznych w zakresie tunelowania oraz transportu. Elon Musk poinformował na swoim profilu na Twitterze, iż cegły, które będą produkowane przez jego nową spółkę, będą kosztowały zaledwie 10 centów za sztukę. Być może zostaną również rozdane na rzecz projektów mieszkaniowych.

The Brick Store, w przeciwieństwie do innych firm Elon Muska, będzie mieścił się w starym budynku, który znajduje się 1,5 km od siedziby SpaceX i The Boring Company. Firma Muska nie wybrała bowiem budynku ze względu na jego estetykę, jednak ze względu na lokalizację - budynek ten znajduje się nad tunelem wyjściowym drążonym przez The Boring Company. Sam projekt tunelu ma na celu zaprezentowanie nowego środka transportu poruszającego się z prędkością 150 mil na godzinę.

Data założenia The Brick Store też nie jest przypadkowa, ponieważ w tym samym miesiącu, w którym The Boring Company otrzymało zgodę na wykorzystanie jednej z działek do zbudowania szybu dostępowego, aby mieć możliwość dostania się do maszyny drążącej tunel (nie może się ona bowiem cofnąć). Z okazji otrzymania zezwolenia została założona spółka, która została wpisana do rejestru jako firma zajmująca się produkcją i sprzedażą cegieł. Musk na Twitterze napisał, że część cegieł zostanie wykorzystana, aby zbudować strażnicę przy wejściu do tunelu.

Przekształcanie odpadów związanych z drążeniem tunelu pozwoli firmie Muska zaoszczędzić na kosztach, jakie byłyby związane z usuwaniem tych właśnie odpadów. Co więcej, The Boring Company poinformowało, że cegły wyprodukowane przez The Brick Store mogłyby zostać użyte do wykonania okładziny tunelowej.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.