Elon Musk opuścił OpenAI, przedsięwzięcie skupione na rozwoju AI

Elon Musk zdecydował się opuścić OpenAI, organizację zajmującą się badaniami i rozwojem sztucznej inteligencji.

· 1 min read
Elon Musk opuścił OpenAI, przedsięwzięcie skupione na rozwoju AI

Decyzja Muska o opuszczeniu OpenAI związana jest z nieporozumieniami dotyczącymi dalszego rozwoju firmy, napisał na Twitterze dyrektor generalny SpaceX i Tesli. Elon Musk obecnie musi skupić się na kwestiach technicznych i produkcyjnych firm SpaceX i Tesla. Musk informując o odejściu z projektu OpenAI dodał, iż nie był "blisko związany" z przedsięwzięciem od ponad roku. W lutym zeszłego roku opuścił on zarząd firmy.

Firma OpenAI, którą współzałożył południowoamerykański miliarder, przedstawiła na swoim blogu informacje na temat oprogramowania zdolnego do automatycznego generowania treści, w tym wiadomości opartych na kilku źródłach informacji. Przedsiębiorstwo postanowiło jednak nie opublikować pełnego kodu źródłowego oprogramowania z powodu problemu, którym okazała się zdolność oprogramowania do tworzenia fałszywych informacji. Firma obawia się bowiem, że system mógłby zostać wykorzystany do nadużyć.

Pomimo tego, że firma nie opublikowała pełnego kodu, dostępne jest narzędzie, które pozwala zainteresowanym eksperymentować z algorytmem opracowanym przez zespół OpenAI.

Oprogramowanie, o którym mowa, to projekt GPT2. GPT2 jest w stanie bez jakiegokolwiek problemu generować nowy tekst, którego składnia i treść jest zgodna ze stylem oraz tematyką źródła informacji. Przykładowo system po przetworzeniu paru paragrafów na temat Brexitu szybko zwrócił niezwykle wiarygodny tekst prasowy, który został wypełniony "cytatami" Jeremy'ego Corbyna, a także wypowiedziami rzecznikami premier Theresy May.


Świat technologii bez tajemnic. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO