Emmanuel Macron utworzy dowództwo sił kosmicznych

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział, że utworzone zostanie dowództwo sił kosmicznych już we wrześniu 2019 roku i będzie działać w ramach sił powietrznych Francji.

· 1 min read
Emmanuel Macron utworzy dowództwo sił kosmicznych

Emmanuel Macron, prezydent Francji, przedstawił w ogrodach pałacu Hotel de Brienne "nową strategię kosmiczną i wojskową", która została mu opisana przez Florence Parly, francuską ministrę obrony.

Przestrzeń kosmiczna stała się stawką w grze o bezpieczeństwo narodowe powiedział Emmanuel Macron w trakcie spotkania.

Macron dodał, że nowa strategia dotycząca przestrzeni kosmicznej ma na celu "zapewnienie obrony w przestrzeni kosmicznej i dzięki przestrzeni kosmicznej". W ten sposób ma zostać także zapewniona ochrona francuskich satelitów, które znajdują się na orbicie Ziemi.

Nowa strategia kosmiczna oraz wojskowa, którą mi przedstawiła pani ministra i którą zaaprobowałem, pozwoli nam na zapewnienie obrony w przestrzeni kosmicznej oraz dzięki przestrzeni kosmicznej mówił Macron podczas spotkania z dowódcami francuskich sił zbrojnych.

Należy dodać, że przestrzeń kosmiczna jest już wykorzystywana do prowadzenia działań wywiadowczych oraz szpiegowskich, cyberataków, a także zakłócania sygnałów komunikacyjnych. W związku z tym, zdaniem francuskiego prezydenta, Francja musi inwestować w to, by mieć zagwarantowaną istotną rolę w "bardzo strategicznym teatrze" działań jakim jest przestrzeń kosmiczna.

Już we wrześniu minionego roku Mike Pence, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, stwierdził, że USA utworzą siły kosmiczne jako kolejny rodzaj sił zbrojnych w celu zapewnienia krajowi "dominacji w kosmosie".


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO