Emmanuel Macron wzywa młodych aktywistów do protestów w Polsce

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że młodzi powinni przyjechać protestować do Polski, która blokuje działania w sprawie walki ze zmianami klimatu.


Emmanuel Macron wzywa młodych aktywistów do protestów w Polsce

Dziennikarze i dziennikarki dziennika Le Parisien pytali Emmanuela Macrona, prezydenta Francji zmierzającego na szczyt klimatyczny, o to, dlaczego działania Unii Europejskiej związane z walką ze zmianami klimatycznymi są wstrzymywane. Macron odpowiedział, że winę ponosi Polska.

W trakcie rozmowy z dziennikarzami i dziennikarkami Macron stwierdził, że polski rząd odpowiada za blokowanie działań w sprawach klimatu:

Prawda jest taka, że wszystko blokuje Polska.

Dalej dodał, że młodzi aktywiści i aktywistki powinni zacząć protestować w Polsce, aby „przekonać tych, których ja nie mogę".

Niech młodzi ludzie protestujący w Europie pojadą manifestować do Polski i pomogą mi przekonać tych, których ja nie mogę — powiedział Emmanuel Macron pytany o próby wdrożenia neutralności klimatycznej w Unii Europejskiej do 2050 roku.

Warto przypomnieć, że już w czerwcu bieżącego roku przywódcy państw UE mieli w planach przyjąć wspólną deklarację, której założeniem było osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Jednak nie doszło do jej przyjęcia z powodu sprzeciwu paru państw unijnych, w tym m.in. Polski. Wówczas premier Mateusz Morawiecki tłumaczył weto Polski następującymi słowami:

Należy ustalić, w jaki sposób naszym firmom i obywatelom zostanie zrekompensowany koszt wynikający z przestawienia się na droższe źródła energii.

Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO