Estońskie firmy technologiczne chcą być neutralne klimatycznie w 10 lat

Przedstawiciele estońskich firm technologicznych, w tym startupów, złożyli na ręce prezydentki Estonii, Kersti Kaljulaid, podpisaną deklarację klimatyczną.

· 2 min read
Estońskie firmy technologiczne chcą być neutralne klimatycznie w 10 lat

Przedstawiciele i przedstawicielki estońskich firm technologicznych przekazali Kersti Kaljulaid, prezydentce Republiki Estońskiej, deklarację podpisana przez 50 przedsiębiorstw, które chcą do 2030 roku być neutralne klimatycznie i funkcjonować w sposób zrównoważony dla środowiska naturalnego.

Kajlulaid zapowiedziała, że dokument, który otrzymała od reprezentantów i reprezentantek estońskich przedsiębiorstw technologicznych, zabierze ze sobą na posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz na szczyt klimatyczny w Nowym Jorku, który odbędzie się już w nadchodzącym tygodniu.

Cieszę się, iż sektor prywatny objął wiodącą rolę w tej kwestii. Każdego roku Estonia wnosi na światową scenę ważne pomysły, a w tym roku jest to Tech Green Pledge. Środowisko naturalne staje się ważną częścią estońskiej historii. W szczególności podoba mi się to, że zarówno nowo powstałe firmy, jak i przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji, a zwłaszcza duzi odbiorcy energii elektrycznej, przyłączyły się do inicjatywy. Mam też nadzieję, że inicjatywa ta zyska międzynarodowe zainteresowanie w Nowym Jorku — powiedziała Kersti Kaljulaid, prezydentka Estonii.
Kersti Kaljulaid, prezydenta Republiki Estońskiej. Źródło: Estonia.ee

Podczas spotkania przedsiębiorcy prowadzili rozmowę z prezydentką na temat tego, jak nowe technologie oraz modele biznesowe mogą przyczynić się do przyspieszenia transformacji w stronę neutralnej dla klimatu gospodarki.

W Estonii zaobserwowaliśmy, jak technologia może przynieść wielkie zmiany w społeczeństwie. Dzięki deklaracji klimatycznej firmy technologiczne mają nadzieję pomóc ludzkości w jak najszybszym przejściu na neutralną dla klimatu i ekologiczną gospodarkę. Estonia ma wszystkie narzędzia do działania oraz wiodącą rolę w łączeniu rozwoju cyfrowego z działaniami na rzecz klimatu — powiedział Martin Ruubel, jeden z inicjatorów Tech Green Pledge.

Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO