Facebook na drodze ku własnej kryptowalucie założył nową spółkę

Facebook, który jest obecnie największym społecznościowym portalem na świecie, pracuje nad wprowadzeniem własnej kryptowaluty. Firma Marka Zuckerberga poczyniła kolejny i krok i założyła w Szwajcarii spółkę Libra Networks.

· 1 min read
Facebook na drodze ku własnej kryptowalucie założył nową spółkę

Od wielu miesięcy pojawiają się informacje na temat prac Facebooka nad własną kryptowalutą oraz systemem płatności kryptowalutami. Korporacja Marka Zuckerberga zatrudniła m.in. inżynierów specjalizujących się w technologii blockchain, opracowała plany. Teraz Facebook zrobił kolejny krok zakładając w Szwajcarii spółkę fintech o nazwie Libra Networks.

Nowa spółka w Szwajcarii będzie miała na celu służenie firmie do rozwoju oraz wdrażania rozwiązań fintech, a więc innowacyjnych rozwiązań związanych z technologiami finansowymi. Rejestracja nowej firmy w Szwajcarii, która jest jednym z bardziej przyjaznych krajów dla projektów kryptowalutowych, może być związane z planami Facebooka dotyczącymi rynku kryptowalut.

Facebook podjął się niedawno również próby nawiązania współpracy z firmami Mastercard oraz Visa. Zaś sam projekt Facebooka zakłada stworzenie nowej kryptowaluty i powiązanie jej z kursem dolara amerykańskiego. Nowy stablecoin miałby służyć płatnościom w ekosystemie aplikacji Facebooka, np. w aplikacji WhatsApp, Instagram, czy też w samym Messengerze.

Nazwa spółka, czyli Libra Networks, jest powiązana także z projektem Libra, który jest bezpośrednio związany z planami kryptowaluty Facebooka. Libra Networks została założona w Geneowie parę tygodni temu, o czym informował też szwajcarski portal Handelszetuing. Firma jest spółką-córką Facebook Global Holding II, której siedziba jest zarejestrowana w Irlandii. Sam projekt Libra jest natomiast nazwą projektu sieci dla waluty cyfrowej Facebooka.

Dokument założycielski zawiera informacje, że głównym celem nowego przedsięwzięcia jest świadczenie usług finansowych oraz technologicznych, rozwój i produkcja oprogramowania związanego z rynkiem finansowym oraz infrastrukturą sieci. Ponadto został podany związek obejmujący działalność z zakresu inwestycji, finansowania, zarządzaniem tożsamością, blockchainem, operacjami finansowymi oraz innymi technologiami finansowymi.

Facebook rozważa wykorzysanie własnej kryptowaluty do płatności w Indiach


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO