Facebook pracuje nad komunikatorem dla użytkowników Instagrama

Facebook, w którego rękach jest Instagram, aktywnie pracuje nad Threads mającym pełnić rolę komunikatora na Instagramie.


Facebook pracuje nad komunikatorem dla użytkowników Instagrama

Firma Marka Zuckerberga intensywnie pracuje nad nową aplikacją dla użytkowników Instagrama o nazwie Threads, aby umożliwić użytkownikom komunikację ze znajomym. Oprócz samej funkcji wysyłania wiadomości projekt komunikatora zakłada też umożliwienie dzielenia się statusami ze znajomymi na bazie aktualnej lokalizacji czy też prędkości z jaką się przemieszczamy.

Głównym celem projektu komunikatora Threads jest zwiększenie zaangażowania użytkowników Instagrama, w szczególności tych młodszych. Ponadto aplikacja ma być zgodna z zapewnieniami Zuckerberga o gwarancjach związanych z prywatnością komunikacji. Nie jest też tajemnicą, iż od czasu afery Cambridge Analytica oraz innych afer związanych z prywatnymi danymi użytkowników Facebooka, CEO Facebooka za każdym razem używa słowa "prywatność" w odniesieniu do korporacji Facebook.

Wizualizacja Threads. Źródło: The Verge

Można również przypuszczać, że w przypadku sukcesu nowego komunikatora dojdzie do zastąpienia przez Threads obecnego komunikatora wbudowanego w aplikację Instagram.

Warto też dodać, że nie jest to pierwsze podejście Facebooka mające na celu stworzenie komunikatora dla użytkowników Instagrama. Już wcześniej trwały prace nad Direct, jednak projekt ten szybko upadł, ponieważ wymagał ciągłego przełączania się pomiędzy aplikacjami Instagram i Direct.Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO