Facebook przeciw usuwaniu wpisów polityków z fake newsami

Mark Zuckerberg jest zdania, że firmy technologiczne nie powinny zajmować się podejmowaniem decyzji co do tego, które treści są prawdziwe, a które fałszywe.


Facebook przeciw usuwaniu wpisów polityków z fake newsami

W trakcie spotkania na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, Mark Zuckerberg, który jest współzałożycielem Facebooka, powiedział, że w firmie pojawił się raz pomysł zakazania reklam politycznych. Władze spółki zdecydowały się jednak takowego nie wprowadzić.

Ten stosunek do treści publikowanych w największym serwisie społecznościowym świata spotkało się już wcześniej z krytyką wielu osób, w tym senator Elizabeth Warren, która próbowała protestować, opłacając na Facebooku reklamę z fałszywymi informacjami na temat Zuckerberga.

Podczas swojego przemówienia Zuckerberg powiedział, że martwi się "erozją prawdy" oraz odniósł do krytyki portalu:

Często ludzie, którzy najczęściej wzywają nas do usunięcia treści, jako pierwsi narzekają gdy to ich treść jest niezgodna z zasadami. Są to bardzo złożone problemy.

Współzałożyciel i obecny szef Facebooka zabrał głos w debacie dotyczącej swobodnego wyrażania poglądów, ostrzegając, że działania cenzurujące w mediach społecznościowych są niebezpieczne i że Facebook jest zmuszony przeciwstawić się rządom krajów dążących do ograniczenia wolności słowa wskutek rosnących napięć społecznych oraz politycznych, które są coraz bardziej zauważane.

Samo wystąpienie Zuckerberga stanowi jedną z prób sformułowania wizji dotyczącej tego, jak przedsiębiorstwa oraz władze państwowe powinny podchodzić do problemów w Internecie, w tym w mediach społecznościowych, a także sposobu reagowania na incydenty.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO