Facebook przejął startup, który pracuje nad interfejsem mózg-komputer

Firma Facebook przejęła startup CTRL-Labs, który stoi za opaską pozwalającą transmitować sygnały elektryczne z mózgu do komputera.


Facebook przejął startup, który pracuje nad interfejsem mózg-komputer

Gigant mediów społecznościowych, Facebook, zakupił CTRL-Labs, startup zajmujący się tworzeniem technologii mających umożliwić komunikację mózg-komputer (BCI). Samo przejęcie spółki jest jednym z największych, co można porównać do wykupienia w 2014 roku Oculusa.

Zgodnie z informacjami, które docierają do mediów, Facebook przejął CTRL-Labs za około miliard dolarów amerykańskich, co pokazuje, że firma Marka Zuckeberga ma zamiar inwestować także w rozwój urządzeń oraz technologii umożliwiających komunikację na linii mózg-komputer.

CTRL-Labs jest startupem, któremu udało się opracować i wyprodukować opaski pozwalające transmitować sygnały elektryczne z mózgu do urządzenia. Obecnie są one wykorzystywane do obserwowania aktywności neuronów, aby przewidzieć ruchy na podstawie myśli danej osoby. Dane zebrane w ten sposób są następnie przetwarzane w celu wizualizacji ruchu na ekranie. Jest to wstęp do opracowania rozwiązania, które pozwalałoby kontrolować urządzenia elektroniczne bez konieczności używania rąk.

Warto dodać, że Facebook nie jest jedyną korporacją pracująca nad tego typu technologiami. W wyścigu technologicznym uczestniczą bowiem m.in. Neuralink Elona Muska oraz Microsoft.

Czytaj więcej: Bill Gates chce postawić na geoinżynierię do walki ze zmianami klimatu


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO