Facebook rozpoczął rozmowy z CFTC w sprawie GlobalCoina

Amerykański gigant mediów społecznościowych, Facebook, rozpoczął rozmowy z amerykańską komisją odpowiedzialną za regulowanie kontraktów futures w sprawie własnej kryptowaluty.

· 1 min read
Facebook rozpoczął rozmowy z CFTC w sprawie GlobalCoina

Prezes amerykańskiej Commodity and Futures Trading Commision (CFTC), Christopher Giancarlo, poinformował, że komisja jest na "bardzo wczesnym etapie rozmów" z Facebookiem. Celem tych rozmów było lepsze zrozumienie, czy stablecoin firmy Marka Zuckerberga może podlegać nadzorowi CFTC.

Giancarlo dodał, że amerykańska komisja jest "bardzo zainteresowana" projektem kryptowaluty Facebooka. Co więcej, pojawiają się także doniesienia, iż Facebook przeprowadził szereg dyskusji z urzędnikami innych instytucji rządowych, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też w Wielkiej Brytanii, aby omówić kwestie regulacyjne związane z GlobalCoinem, który ma być kryptowalutą powiązaną z dolarem amerykańskim.

Kryptowaluta, która powstaje w ramach Project Libra, ma umożliwić użytkownikom serwisu społecznościowego przeprowadzać transakcje w ramach ekosystemu Facebooka oraz dokonywać zakupów online.

Prezes CFTC Giancarlo dodał jednak, że obecnie jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić jednoznacznie, czy stablecoin Facebooka może podlegać CFTC, jednak zwrócił uwagę, że jeżeli kryptowaluta byłaby powiązana z kursem dolara amerykańskiego, to może być mniejsze zapotrzebowanie na związane z nią instrumenty pochodne.

Prezes komisji zwrócił uwagę też na to, że jednym z najważniejszych problemów regulacyjnych dla organów odpowiedzialnych za nadzór nad rynkami finansowymi jest to, czy i jak Facebook będzie przestrzegał obecnie istniejących regulacji prawnych oraz jakie środki przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz identyfikacji użytkowników wdroży.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO