Facebook rozważa wykorzystanie własnej kryptowaluty do płatności w Indiach

Facebook Inc., gigant świata technologii i mediów społecznościowych, rozważa wykorzystanie własnej kryptowaluty do niewielkich płatności w Indiach.

· 1 min read
Facebook rozważa wykorzystanie własnej kryptowaluty do płatności w Indiach

Gigant mediów społecznościowych rozważa użycie własnej kryptowaluty, która byłaby powiązana z dolarem amerykańskim, w celu wdrożenia nowego systemu płatności, który początkowo znalazłby zastosowanie w Indiach. Oznacza to, iż Facebook prawdopodobnie pracuje tzw. stablecoinem, czyli kryptowalutą, która byłaby powiązana z dolarem amerykańskim, aby zapewnić większą stabilność kursu.

Facebook nie chce jednak zdradzić, czy rzeczywiście pracuje nad własną kryptowalutą. Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że gigant technologiczny zatrudnił w ostatnim czasie Davida Marcusa, byłego prezesa PayPal, co doprowadziło do powstania pogłosek, iż Facebook chce zanurkować w świecie finansów.

Tajemnicą nie jest, że Facebook należy do grona firm, które starają się eksplorować technologię blockchain, aby poznać jak najwięcej potencjalnych zastosowań. Oprócz Facebooka do grona firm zaliczają się m.in. Amazon, IBN, J.P. Morgan, a nawet Walmart.

Należy też zwrócić szczególną uwagę na aplikację WhatsApp, która należy do Facebooka. Komunikator cały czas zdobywa popularność w Indiach, gdzie płatności są lukratywnym biznesem. Jak podaje Bank Światowy, w zeszłym roku zostało wysłanych z innych krajów do Indii około 69 miliardów dolarów. Nie dziwi więc zainteresowanie Facebooka wykorzystaniem kryptowaluty w ramach nowego systemu płatności.


Świat finansów i technologii bez tajemnic. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.