Firma Microsoft wprowadza antywirusa na system macOS

Microsoft, konkurent firmy Apple, postanowił, że zacznie dostarczać swoje oprogramowanie antywirusowe użytkownikom komputerów Mac.

Firma Microsoft wprowadza antywirusa na system macOS

Microsoft poinformował, że oprogramowanie antywirusowe firmy będzie dostępne na komputery z zainstalowanym systemem macOS. Jednocześnie doszło do zmiany nazwy antywirusa z Windows Defender Advanced Threat Protection na Microsoft Defender Advanced Threat Protection (ATP). Jednocześnie został stworzony specjalny klient ATP Defender dedykowany komputerom Mac.

Gigant z Redmond, który jednocześnie jest konkurentem firmy Apple, udostępnił wersję biznesową antywirusa. Decyzja ta jest motywowana koniecznością przeprowadzenia przez amerykańską korporację testów oprogramowania w ekosystemie Apple. Oprogramowanie, zdaniem Microsoftu, zapewnia pełną ochronę komputerów przed zagrożeniami z sieci i szkodliwym oprogramowaniem, a także kompletne i szybkie skanowanie systemu w poszukiwaniu wirusów. Dodatkowo posiada funkcjonalność jaką są automatyczne aktualizacje.

Źródło: Microsoft

Sam Defender jest znany z tego, iż jest domyślnym oprogramowaniem antywirusowym w systemie Windows 10. Aplikacja zapewnia podstawową ochronę systemu przed złośliwym oprogramowaniem.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO


Share Tweet Send
0 Komentarze
Loading...