Firma Microsoft wprowadza antywirusa na system macOS

Microsoft, konkurent firmy Apple, postanowił, że zacznie dostarczać swoje oprogramowanie antywirusowe użytkownikom komputerów Mac.

· 1 min read
Firma Microsoft wprowadza antywirusa na system macOS

Microsoft poinformował, że oprogramowanie antywirusowe firmy będzie dostępne na komputery z zainstalowanym systemem macOS. Jednocześnie doszło do zmiany nazwy antywirusa z Windows Defender Advanced Threat Protection na Microsoft Defender Advanced Threat Protection (ATP). Jednocześnie został stworzony specjalny klient ATP Defender dedykowany komputerom Mac.

Gigant z Redmond, który jednocześnie jest konkurentem firmy Apple, udostępnił wersję biznesową antywirusa. Decyzja ta jest motywowana koniecznością przeprowadzenia przez amerykańską korporację testów oprogramowania w ekosystemie Apple. Oprogramowanie, zdaniem Microsoftu, zapewnia pełną ochronę komputerów przed zagrożeniami z sieci i szkodliwym oprogramowaniem, a także kompletne i szybkie skanowanie systemu w poszukiwaniu wirusów. Dodatkowo posiada funkcjonalność jaką są automatyczne aktualizacje.

Źródło: Microsoft

Sam Defender jest znany z tego, iż jest domyślnym oprogramowaniem antywirusowym w systemie Windows 10. Aplikacja zapewnia podstawową ochronę systemu przed złośliwym oprogramowaniem.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO