Founders Fund Petera Thiela sprzedał wszystkie akcje Facebooka

Founders Fund, którego współzałożycielem jest Peter Thiel i który jako pierwszy zainwestował w Facebooka, sprzedał wszystkie akcje firmy Marka Zuckerberga.


Founders Fund Petera Thiela sprzedał wszystkie akcje Facebooka

Founders Fund, fundusz inwestycyjny współzałożony przez kontrowersyjnego miliardera Petera Thiela, który jako pierwszy zainwestował w serwis społecznościowy, którego współtwórcą jest Mark Zuckerberg, postanowił sprzedać wszystkie akcje giganta social media, zgodnie z ustalonym wcześniej planem.

Z dokumentów wynika, że Peter Thiel, który jest członkiem rady dyrektorów Facebooka, posiada teraz niezależnie jedynie pakiet 63 550 akcji klasy A korporacji oraz za pośrednictwem innego funduszu akcje o sumarycznej wartości 4 milionów dolarów amerykańskich.

Oznacza to, że były prezes Paypala posiada teraz nieco ponad 0,1% akcji firmy Facebook. Wcześniej posiadał 44,7 miliona akcji po tym, jak firma weszła na giełdę w 2012 roku. Wtedy też Thiel sprzedał 16,8 miliona akcji zarabiając na tym około 640 milionów. Następnie tego samego roku sprzedał też dodatkowo 20 milionów akcji za 400 milionów dolarów.

Warto dodać, że nie tak dawno wśród inwestorów Facebooka pojawiły się głosy wzywające do usunięcia Petera Thiela z władz Facebooka, ponieważ ten wspiera prezydenta Donalda Trumpa. CEO Facebooka, Mark Zuckerberg, stwierdził, iż nie widzi takiej potrzeby oraz dodał, że w przypadku Facebooka duże znaczenie ma różnorodność opinii w przedsiębiorstwie.Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO