Foxconn jest gotowy tworzyć urządzenia dla Apple poza Chinami

Konflikt handlowy pomiędzy USA i Chinami może wpłynąć potencjalnie na tworzenie telefonów. Firma Foxconn poinformowała, że na wypadek eskalacji konfliktu jest gotowa produkować urządzenia dla Apple poza Chinami.

· 1 min read
Foxconn jest gotowy tworzyć urządzenia dla Apple poza Chinami

Foxconn jest firmą, której fabryki zajmują się produkcją iPhone'ów dla firmy Apple. W obliczu wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami kwestia przyszłości tworzenia telefonów Apple znalazła się pod znakiem zapytania. Jednak okazało się, że Foxconn jest gotowy na potencjalną eskalację amerykańsko-chińskiego konfliktu handlowego poprzez wyprowadzenie siły roboczej przedsiębiorstwa z Chin.

Young Liu, który jest przedstawicielem korporacji, powiedział, że 25 procent mocy przerobowych firmy jest już poza terytorium Chińskiej Republiki Ludowej, co oznacza, że Apple może liczyć na kontynuację produkcji telefonów. Liu zapewnił również, iż Foxconn dysponuje odpowiednią dużą mocą przerobową, aby zagwarantować firmie Apple, że produkcja urządzeń mobilnych będzie stała i nie zostanie przerwana.

CEO firmy Apple Tim Cook z wizytą w jednej z fabryk Foxconnu.

Bez wątpienia konflikt handlowy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami, którego towarzyszy również podniesienie o 25 procent taryf celnych na produkty importowane z Chin do USA, wpłynie na producentów elektroniki, w tym laptopów, smartfonów, tabletów czy też smartwachy.

Wszystko wskazuje jednak na to, że pomimo gwarancji ze strony Foxconnu, Apple i tak nie uniknie problemów wynikających z wojny handlowej. Tym bardziej, że Chiny również mają zamiar podnieść opłaty celne, co wpłynie na koszty związane z odpowiadaniem na potrzeby rynku.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO