Francja będzie dążyła do zablokowania waluty cyfrowej Facebooka w Europie

Bruno Le Maire, francuski minister finansów, jest zdania, że Libra Facebooka może stać się zagrożeniem dla suwerenności rządów w Europie.


Francja będzie dążyła do zablokowania waluty cyfrowej Facebooka w Europie

Facebook, który niedawno opublikował listę dotyczącą koszyka walut, z którym powiązana będzie Libra, cyfrowa waluta giganta mediów społecznościowych, zakłada, iż w razie problemów w Stanach Zjednoczonych wprowadzi nową walutę w Europie. Okazuje się jednak, że Francja jest przeciwna projektowi cyfrowej waluty, której dodatkowo przygląda się także Komisja Europejska.

Minister finansów Francji, Bruno Le Maire, uważa bowiem, że Libra może w przyszłości stanowić realne zagrożenie dla suwerenności rządów krajów Unii Europejskiej. Jego zdaniem plany związane z walutą są obecnie nie do zaakceptowania, o czym napisał na swoim profilu na Twitterze.

W obecnych warunkach nie możemy pozwolić na rozwój Libry w Europie, kiedy pracujemy nad poprawą wydajności naszego wspólnego systemu płatności. Powinniśmy też pracować nad stworzeniem publicznej cyfrowej waluty — napisał na profilu na Twitterze francuski polityk.

Ze słów francuskiego ministra finansów można wywnioskować, że rząd francuski nie tylko ma zamiar zablokować walutę Facebooka we Francji, ale też w całej Unii Europejskiej. Nie jest tajemnicą, że Le Maire jest osobą przeciwną cyfrowym walutom i kryptowalutom.

Z całą pewnością Mark Zuckerberg oraz zarząd Facebooka wiedzą o tym, że wprowadzenie Libry będzie nie takie proste i że wielu rządom na świecie nie podobają się kryptowaluty oraz inne cyfrowe aktywa.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO