Goldman Sachs będzie kontynuował rozwój aktywów cyfrowych

Bank inwestycyjny Goldman Sachs planuje dalszy rozwój aktywów cyfrowych, o czym świadczy nowa oferta pracy.


Goldman Sachs będzie kontynuował rozwój aktywów cyfrowych

Goldman Sachs opublikował nową ofertę pracy, która wskazuje na to, że jeden z wiodących banków inwestycyjnych planuje dalszy rozwój projektu związanego z cyfrowymi aktywami. Trwający aktualnie projekt funkcjonuje w ramach wewnętrznego programu inkubatora Goldman Sachs noszącego nazwę GS Accelerate.

Źródło: Goldman Sachs 

W ogłoszeniu nie pojawiły się szczegóły na temat samego projektu dotyczącego aktywów cyfrowych, jednak wiadomo już, że Goldman Sachs poszukuje osoby, która będzie odpowiedzialna za "wspieranie głębokiego zrozumienia odpowiednich produktów, technologii i rynków", tworzenie mapy rozwoju rozproszonej technologii oraz planowanie dalszych działań związanych z projektem i jego rozwojem. Dodatkowo wszystko to będzie realizowane w dziale papierów wartościowych banku inwestycyjnego.

Należy dodać, że projekt, o którym mowa, będzie rozwijany w ramach prac specjalnej jednostki działającej wewnątrz banku, której celem jest stworzenie rozwiązań oraz produktów mających dostarczyć nowych innowacji dla tradycyjnego sektora finansowego.

Goldman Sachs rozważa także tworzenie nowych planów biznesowych oraz budowanie "nowych pomysłów biznesowych Goldman Sachs", przy jednoczesnym zapewnieniu pracownikom banku możliwości pracy w dynamicznym oraz "przedsiębiorczym środowisku".

Bądź na bieżąco z notowaniami na rynkach finansowych dzięki naszej aplikacji webowej Rynki finansowe


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO