Goldman Sachs "obszernie bada" tokenizację

Goldman Sachs prowadzi "obszerne badania" dotyczące tokenizacji.

· 1 min read
Goldman Sachs "obszernie bada" tokenizację

Firma Goldman Sachs rozpoczęła przeprowadzanie badań nad tematem wykorzystania kryptowalut, szczególnie stablecoinów, w globalnych systemów płatniczych. David Solomon, szef jednej z największych instytucji finansowych, uważa, iż globalne systemy płatnicze zmierzają właśnie w tym kierunku.

CEO Goldmana nie potwierdził, czy Goldman Sachs prowadził rozmowy z Facebookiem na temat kryptowaluty Libra, jednak Solomon stwierdził, że projekt jest uważany przez jego firmę jako "interesującą" koncepcję.

Szef Goldman Sachs uważa, iż rynek płatniczy ulega obecnie intensywnej ewolucji, jednak nie jest zdania jakoby miałoby przez to dojść do ostatecznego upadku banków.

Wprawdzie będą musiały banki ewoluować, ponieważ transakcje, które związane są z przepływami płatności, staną się mniej rentowne. Istnieje jednak wiele innych powodów, dla których banki muszą pozostać innowacyjne, w przeciwnym razie znikną - powiedział David Solomon, szef Goldman Sachs.

Solomon dodał także, że firmy technologiczne, takie jak np. Facebook, chciałyby uniknąć ograniczeń regulacyjnych w kwestii rozwoju swoich własnych produktów finansowych, a z takimi właśnie zmagają się banki. W związku z tym Facebook i inne przedsiębiorstwa będą próbowały zawierać partnerstwa z instytucjami płatniczymi, a nie stawać się tego samego typu firmami.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO