Goldman Sachs zaleca inwestorom zakup bitcoinów

Bank inwestycyjny Goldman Sachs rekomenduje inwestorom kupno bitcoinów.


Goldman Sachs zaleca inwestorom zakup bitcoinów

W notatce opracowanej przez jednego z analityków banku inwestycyjnego Goldman Sachs, który jest jedną z największych instytucji finansowych, można przeczytać, że inwestorzy powinni rozważyć kupno bitcoinów (BTC) w momencie dowolnego spadku kursu BTC w obecnym scenariuszu.

Bank inwestycyjny jest zdania, na podstawie analizy opartej o fale Elliota, że kurs Bitcoina znajdzie się w okolicy 11 094 dolarów amerykańskich i że istnieje możliwość wzrostu do 12 916 dolarów, a następnie do 13 971 dolarów.

Każde takie obniżenie kwoty z 12 916-13 971 dolarów powinno być postrzegane jako okazja do kupowania ze słabości, o ile nie wykracza to dalej niż najniższy poziom 9 084 dolarów można przeczytać w notatce z rekomendacjami dla inwestorów.

Zauważyć można, że w notatce analizy nie objęły weekendowych cen Bitcoina, co może sugerować pochodzenie z danych rynkowych dotyczących kontraktów terminowych.

Ciekawym faktem jest to, że w czasie, kiedy analitycy Goldman Sachsa naciskają w sprawie Bitcoina, dyrektor generalny i prezes zarządu banku powiedział, że Bitcoin to nie jest temat, który by go interesował. Warto przytoczyć tu słowa Lloyda Blankfeina z czerwca 2018 roku, który powiedział, że Bitcoin:

nie jest dla mnie. Nie mam bitcoinów.

Bądź na bieżąco z notowaniami na rynkach finansowych z naszą aplikacją webową Rynki finansowe.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO