Google chce, by wszystkie smartfony pod koniec stycznia miały Androida 10

Google ma zamiar zadbać o to, by Android 10 był systemem obowiązkowym, który będzie obowiązkowy dla nowych urządzeń.


Google chce, by wszystkie smartfony pod koniec stycznia miały Androida 10

Aktualnie Android 10 trafił na telefony, które wyprodukował Google. Jednak już wkrótce mobilny system operacyjny ma być obowiązkowy dla wszystkich nowych urządzeń mobilnych.

Serwis XDA Developers poinformował, że Google ma zamiar autoryzować Google Mobile Services wyłącznie w sytuacji, gdy producent urządzeń mobilnych dostarczy oprogramowanie oparte na Androidzie 10. To oznacza, iż wszystkie nowe telefony będą musiały obowiązkowo mieć zainstalowanego Androida 10.

Google Mobile Services, to usługi dostępne w prawie wszystkich telefonach trafiających na rynki poza chińskim. Wśród nich jest między innymi Sklep Google Play. Wśród telefonów pozbawionych GMS znajduje się Huawei Mate 30, co jest związane z sankcjami administracji Donalda Trumpa.

Przypomnieć warto, iż firma Huawei radzi sobie dobrze pomimo nałożonych sankcji przez USA. Utrudnienia związane z decyzją władz Stanów Zjednoczonych udało się przedsiębiorstwu pokonać bez większych problemów, o czym świadczy rosnąca sprzedaż urządzeń mobilnych koncernu.

Czytaj więcej: Pomimo sankcji USA firma Huawei radzi sobie dobrze na rynku


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO