Google oskarżone o przekazywanie reklamodawcom danych użytkowników

Firma Google została oskarżona przez zespół twórców przeglądarki Brave o udostępnianie danych użytkowników. Korporacja wydała oświadczenie, w którym zaprzeczyła takim praktykom.


Google oskarżone o przekazywanie reklamodawcom danych użytkowników

Google, firma wielokrotnie oskarżana o naruszanie prawa do prywatności, znowu znalazła się pod ostrzałem. Tym razem oskarżenia padły ze strony pracowników Brave Software, które rozwija przeglądarkę internetową Brave stanowiącą konkurencję dla Google Chrome. Zgodnie z informacjami z Financial Times, Google miał śledzić użytkowników poprzez system ukrytych witryn internetowych, które zbierały dane użytkowników, aby następnie mogły być wykorzystywane w reklamach.

Johnny Ryan, który w Brave Software sprawuje funkcję CPO, poinformował o całej sytuacji. Zauważył, że jego prywatne dane pojawiły się na giełdzie reklamowej Google noszącej nazwę Authorized Buyers. Nie trzeba było długo czekać, aż zgłoszono sprawę irlandzkim urzędom. Firma Google szybko wydała także swoje oświadczenie w tej sprawie pisząc, że praktyki polegające na udostępnianiu danych nie ma miejsca, jeżeli użytkownik nie wyrazi na to zgody.

Czytaj więcej: 5 mld dolarów kary dla Facebooka za naruszenie prywatności użytkowników


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO