Google postawił ultimatum twórcom rozszerzeń do Chrome związane z prywatnością

Google postanowił o zmianie zasad funkcjonowania rozszerzeń dla przeglądarki Chrome, które będą mogły żądać jedynie tych danych, które są niezbędne do ich sprawnego funkcjonowania.


Google postawił ultimatum twórcom rozszerzeń do Chrome związane z prywatnością

Firma Google postawiła postawić ultimatum twórcom dodatków do przeglądarki Google Chrome, aby zapewnić użytkownikom przeglądarki lepszy poziom bezpieczeństwa. Deweloperzy, który do tej pory mieli swobodną rękę, będą musieli zmodyfikować swoje projekty, aby żądały dostępu jedynie do tych danych użytkownika, które naprawdę są potrzebne do działania. Te dodatki, które nie zostaną poprawione, po prostu znikną z Chrome Web Store.

Twórcy dodatków mają czas do 15 października 2019 roku.

Przedsiębiorstwo chce dodatkowo, by twórcy rozszerzeń, które związane są komunikacją i zawartością tworzoną przez użytkowników, informowali w sposób transparentny o polityce prywatności.

We wpisie opublikowanym na blogu firmy można przeczytać:

Wcześniej nasze zasady wymagały od twórców rozszerzeń, które zajmują się osobistymi i wrażliwymi danymi, aby poinformowali o polityce prywatności, a do tego przetwarzali te informacje w bezpieczny sposób. Obecnie rozszerzamy tę kategorię o rozszerzenia, które obsługują treści dostarczane przez użytkowników i komunikację osobistą.

Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO