Google Stadia nie będzie działać bez Wi-Fi

Google Stadia jest w drodze na rynek, a sam Google uważa, że będzie to rewolucja w świecie strumieniowania gier. Jednak pojawił się problem dotyczący typu połączenia internetowego, bez którego nie będzie możliwe korzystanie z platformy.


Google Stadia nie będzie działać bez Wi-Fi

Platforma do strumieniowania gier Google Stadia pojawi się już w listopadzie bieżącego roku. Nie wiadomo jednak kiedy pojawi się na polskim rynku. Z informacji, które otrzymaliśmy, wiemy, że do używania usługi niezbędne będzie połączenie Wi-Fi, aby móc grać.

Wynika to z tego, że Google nie jest przekonany do tego, czy mobilny internet jest dobrym wyborem do strumieniowania gier, więc w planach giganta internetowego jest umożliwienie uruchomienia Stadii jedynie wtedy, gdy będzie zapewniony dostęp do sieci Wi-Fi. Na chwilę obecną Google nie komentuje tematu, czy możliwe będzie w przyszłości korzystanie z usługi bez Wi-Fi.

Czytaj więcej: Google przedstawił szczegóły usługi Stadia


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO