Google wprowadza nowe funkcje w Google Zakupy

Firmie Google udało się wprowadzić kilka zmian w Google Zakupy, aby ułatwić użytkownikom wyszukiwanie najlepszych cen i zwiększyć bezpieczeństwo zakupów online.


Google wprowadza nowe funkcje w Google Zakupy

Google Zakupy nie jest obecnie bardzo popularnym serwisem należącym do Google w Polsce, jednak firma pracuje intensywnie nad tym, by zmienić ten stan rzeczy. W ostatnim czasie Google wprowadził sporo zmian w platformie, które obecnie są dostępne w Stanach Zjednoczonych, jednak niedługo pojawią się też w Polsce.

Przede wszystkim przeprojektowany został wygląd strony głównej platformy, aby widoczne były sugestie produktów, które mogą zainteresować użytkownika. Dodane zostało tez okno do ponownego zamawiania produktów, które jakiś czas temu zostały zakupione, czego celem jest umożliwienie użytkownikowi dokonywania zakupów na bazie historii użytkowania serwisu.

Google wprowadził także system śledzenia cen. Dzięki niemu użytkownicy platformy będą dostawali powiadomienia w przypadku obniżenia ceny poszukiwanego przez nich produktu. Dodatkowo gigant internetowy wziął na siebie odpowiedzialność za pośredniczenie w procesie obsługi klientów i klientek, co pozwoli m.in. dokonywać szybszych zwrotów towarów oraz środków finansowych.

Co więcej, platforma Google Zakupy zostanie też rozszerzona o inne funkcje, takie jak sugerowanie dodatków do wybranych w trakcie zakupów ubrań. Ponadto Google rozwija aplikację Google Lens, by użytkownicy mogli wyszukiwać w sklepach przedmioty, które wcześniej zostały przez nich sfotografowane.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO