Huawei deklaruje, że system firmy jest szybszy od Androida

Pomimo złagodzenia sankcji wobec Huawei przez Donalda Trumpa, korporacja aktywnie pracuje nad rozwojem własnego systemu mobilnego i deklaruje, że będzie znacznie szybszy niż Android.


Huawei deklaruje, że system firmy jest szybszy od Androida

Huawei intensywnie pracuje nad swoim mobilnym systemem operacyjnym o nazwie HongMeng pomimo tego, że Donald Trump postanowił złagodzić nałożone na chińską firmę sankcje. System koncernu jest istotnym elementem nowej strategii opracowanej przez Huawei na nadchodzące miesiące. Aktualnie rozwój nowego systemu operacyjnego jest jednym z priorytetów przedsiębiorstwa, co wynika z niestabilnej sytuacji politycznej, z powodu którego chińskie przedsiębiorstwo chce się maksymalnie uniezależnić od zewnętrznych firm.

Ren Zhengfei, szef Huawei, poruszył temat rozwoju HongMeng OS i zapewnił, że będzie to najszybszy mobilny system operacyjny na świecie, którego wydajność pozwoli przebić możliwości oferowane przez systemy Android i iOS. Z informacji udzielonych przez szefa firmy wynika, że Huawei pracuje także nad stworzeniem własnego sklepu z aplikacjami w celu wyeliminowania potrzeby korzystania ze sklepu Google. Proces ten jest jednak trudny, co wynika z przywiązania deweloperów aplikacji do platform stworzonych przez gigantów na rynku mobilnym, czyli Google i Apple.

Debiut nowego mobilnego systemu operacyjnego Huawei ma mieć miejsce jeszcze w tym roku w Chinach. W Polsce, jak i na innych rynkach na świecie, najprawdopodobniej nowy system pojawi się dopiero w 2020 roku.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO