Huawei ma zamiar sprzedawać rozwiązania 5G

Chiński koncern telekomunikacyjny Huawei chce sprzedawać swoje rozwiązania technologiczne 5G, aby klienci mieli dostęp do patentów, projektów technicznych, licencji.


Huawei ma zamiar sprzedawać rozwiązania 5G

Huawei, największy koncern telekomunikacyjny w Chinach, ma zamiar sprzedawać swoje technologie 5G w taki sposób, aby klienci mogli zyskać dostęp do licencji, patentów, projektów technicznych, a także produkcyjnego know-how. Oznacza to, że klienci zyskaliby też dostęp do kodu źródłowego oprogramowania. To zaś pozwoliłoby pozbawić jakikolwiek rząd i przedsiębiorstwo kontroli nad infrastrukturą telekomunikacyjną, która chce tworzyć Huawei.

Sama propozycja firmy jest odważna, ponieważ w historii bardzo rzadko zdarzało się, że jakaś firma pozwoliłaby na stworzenie konkurenta w przypadku nowych technologii.

To pokazuje, że rozwój technologii 5G jest dla Huawei kwestią biznesową, a nie, jak wskazują eksperci i ekspertki władz amerykańskich, tworzeniem ekosystemu kontrolowanego przez rząd Chin. Warto przypomnieć, że Stany Zjednoczone naciskają na sojuszników, aby ci nie korzystali z technologii Huawei przy rozwoju infrastruktury 5G. W maju bieżącego roku amerykańskie władze wprowadziły zakaz dla Huawei dotyczący sprzedaży oprogramowania i sprzętu 5G. W tym samym czasie rząd USA aktywnie pracuje nad tym, aby stworzyć silnego konkurenta dla Huawei, jednak nadal nie jest zdecydowany, czy wspierać własne, amerykańskie spółki, czy też postawić na Nokię oraz Ericssona.

Ren Zhengfel, dyrektor generalny Huawei, stara się przekonywać na każdym kroku, iż zarobione pieniądze zostałyby wykorzystane do dalszego rozwoju koncernu oraz infrastruktury 5G. Warto tutaj przypomnieć, że w ciągu ostatnich 10 lat koncern wydał na badania i rozwój sieci telekomunikacyjnych łącznie około 2 miliardy dolarów amerykańskich.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO