Huawei szykuje zwolnienia amerykańskich pracowników

Huawei, który boryka się z problemami spowodowanymi działaniami administracji Donalda Trumpa, planuje redukcję miejsc pracy i masowe zwolnienia amerykańskich pracowników.


Huawei szykuje zwolnienia amerykańskich pracowników

Huawei, chiński gigant technologiczny, wciąż ma problemy związane z ostatnimi działaniami administracji rządowej prezydenta Donalda Trumpa. Udział przedsiębiorstwa na rynku amerykańskim spada wraz z upływem czasu. W planach jest zwolnienie wielu pracowników, w szczególności w spółce-córce Futurewei.

Chińska korporacja ma w planach masowe zwolnienia w Stanach Zjednoczonych, głównie związane z działem odpowiedzialnym za badania i rozwój w Futurewei, która jest spółką-córką Huawei zarejestrowaną w USA.

Chińscy pracownicy firmy otrzymają pozwolenie na przeprowadzkę do Chin oraz pomoc przy relokacji, aby kontynuować prace badawcze. Natomiast amerykańscy pracownicy mają już pewność, że nie będą mogli liczyć na żadne ulgi czy też wsparcie ze strony przedsiębiorstwa. Masowe zwolnienia nie nastąpią jednak z dnia na dzień, planowana jest bowiem redukcja siły roboczej w seriach.

Donald Trump, prezydent USA, nie tak dawno zrobił krok do tyłu w kwestii sankcji nałożonych na Huawei.

Przypomnieć należy, że pomimo napiętej sytuacji pomiędzy Huawei i władzami amerykańskimi, Microsoft oraz Intel zapewniły jeszcze przed złagodzeniem sankcji, że Huawei nie zostanie pozostawione samo bez wsparcia z ich strony.

Donald Trump cofa się w sprawie sankcji nałożonych na Huawei


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO