Hulajnogi. Poważny problem w polskich miastach

Dla większości osób bywają co najwyżej irytujące, jednak dla części mieszkańców dużych miast hulajnogi firmy Lime Polska utrudniają życie.

· 1 min read
Hulajnogi. Poważny problem w polskich miastach

Dla większości osób bywają co najwyżej irytujące, kiedy leżą na ziemi i zagradzają nam drogę, ale jak alarmuje Polski Związek Niewidomych, dla części mieszkańców dużych miast hulajnogi firmy Lime Polska stanowią naprawdę duży problem i realnie utrudniają codzienne życie.

Kalifornijski startup Lime Polska, o którym mowa, szczyci się tym, że ich hulajnogi i rowery są zawsze pod ręką i można je wszędzie znaleźć i pomimo, że jest to prawdą, to dla osób niewidomych bywa to codzienną przeszkodą w drodze do sklepu, pracy czy też podczas spaceru.

Jak poinformował Polski Związek Niewidomych:

Użytkownicy swoje hulajnogi zostawiają niemalże wszędzie w okolicy budynku PZN nierzadko tuż przy wejściu. Do ratusza M. St. Warszawa wpłynęła również petycja, choć czytając informacje na stronie Lime Polska można przewidzieć już linię obrony tej firmy. Istnieją zalecenia, reguły, które firma zamieszcza na stronie, jednak prawdziwym problemem jest niestosowanie się do nich przez zwykłych użytkowników.
Źródło: https://www.li.me/pl/

Stąd jako dziennikarz i mieszkaniec jednego z miast, gdzie działa firma Lime, apeluję do użytkowników o zastosowanie się do zasad firmy, za co będą wam wdzięczne nie tylko osoby niewidome, ale wszyscy pieszy poruszający się po zastawianych i blokowanych chodnikach.


Bądź na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO ŚLEDCZE