I Płocki Marsz Równości z Patronatem Medialnym Alternatywy

I Płocki Marsz Równości został objęty patronatem ze strony portalu Alternatywa.

· 2 min read
I Płocki Marsz Równości z Patronatem Medialnym Alternatywy

Z przyjemnością informujemy o tym, że portal Alternatywa objął patronatem medialnym I Płocki Marsz Równości, który już 10 sierpnia przejdzie ulicami miasta z hasłem przewodnim Płock napędza równość.

Poniżej prezentujemy pięć postulatów tegorocznego Marszu Równości, który po raz pierwszy przejdzie ulicami Płocka:

Polska równa i sprawiedliwa dla wszystkich - apelujemy do rządzących o dotrzymywanie postanowień art. 18 oraz art. 32 Konstytucji RP, a tym samym przyjęcie rozwiązań regulujących prawny status związków osób tej samej płci, które od dawna tworzą w Polsce rodziny.

Rozpoczynamy omawianie postulatów tegorocznego Płockiego Marszu Równości. Pierwszy z postulatów dotyczy traktowania...

Gepostet von Płocki Marsz Równości am Montag, 15. Juli 2019
Polska bezpieczna dla wszystkich obywateli - apelujemy do Sejmu i Senatu o jak najszybsze przyjęcie przepisów zakazujących posługiwania się mową nienawiści w Polsce, w szczególności ze względu na rasę, pochodzenie, płeć, orientację seksualną, tożsamość płciową, niepełnosprawność, wyznanie lub jego brak.
Tolerancyjny Płock - apelujemy do władz miasta o stworzenie programu edukacyjnego nastawionego na wspieranie postaw tolerancji i wzajemnego szacunku oraz przeciwdziałanie dyskryminacji, w szczególności wśród młodych Płocczan.

Kolejny postulat naszego tegorocznego Marszu nabiera wyjątkowego znaczenia w świetle ostatnich wydarzeń - szykanowania...

Gepostet von Płocki Marsz Równości am Donnerstag, 18. Juli 2019
Zielony i czysty Płock - domagamy się od władz miasta znacznego zwiększenia powierzchni terenów zielonych w Płocku. Apelujemy również do rządu, władz miasta oraz przede wszystkim do władz Polskiego Koncernu Naftowego Orlen o pilne podjęcie działań na rzecz zmniejszenia zanieczyszczeń emitowanych przez rafinerię w Płocku.
Płock bez barier - apelujemy do władz miasta o likwidację barier dla osób niepełnosprawnych, poruszających się z wózkami dziecięcymi oraz dla rowerzystów - stworzenie infrastruktury przyjaznej tym osobom oraz ułatwiającą poruszanie się po mieście i urzędach publicznych.

Subskrybuj Alternatywę w Google News.

Subskrybuj Alternatywę w Feedly.


Bądź zawsze na bieżąco z tym, co robimy. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ ROZWÓJ NIEZALEŻNYCH MEDIÓW