Ibrahim odnaleziony – Ojciec wziął syna do Belgii

Ibrahim odnaleziony!

· 2 min read
Ibrahim odnaleziony – Ojciec wziął syna do Belgii

Polska Policja odwołała Child Alert w sprawie 10 letniego Ibrahima. Chłopiec odnalazł się w Belgii. Jest pod opieką ojca. Nic mu się nie stało. Matka chłopca ma żal do Policji w Polsce i Belgii.

Sprawa bardziej skomplikowana

Okazuje się, że sąd w Belgii zdecydował, aby prawa rodzicielskie mieli oboje rodzice, jednak chłopiec powinien pozostać pod opieką ojca. Matka może spędzać czas z chłopcem jednak nie powinna wraz z nim opuszczać terytorium Belgii.

Po tym jak policja belgijska za sprawą polskiego Child Alertu dowiedziała się o zaginięciu chłopca podjęła jego poszukiwania. Chłopca odnaleziono pod opieką ojca, ten wskazał policji wyrok sądu z Antwerpii, w którym sąd stwierdza, że chłopiec powinien znajdować się pod opieką ojca. Policja belgijska odstąpiła od jakichkolwiek czynności wobec ojca i dziecka.

foto: rp.pl

Polski Child Alert        

To 4 raz w historii, kiedy w Polsce uruchomiono Child Alert. Umożliwia on policji w bardzo łatwy sposób przekazać informacje o zaginięciu dziecka. Komunikaty te publikowane są w telewizji, radiu, Internecie, na nośnikach reklamowych. Powiadomienie przekazywane jest do wszystkich służb mundurowych w Polsce i na świecie. Zaraz po uruchomieniu Alertu w sprawie Ibrahima, policja wskazywała, że ojciec chłopca może być niebezpieczny. Po zakończonej akcji policja w Polsce podziękowała za pomoc wszystkim, którzy zareagowali na alert i przekazywali informacje ta temat chłopca.

Opieszałość policji

Matka chłopca twierdzi, że policja polska wystosowała Child Alert dopiero rano, kiedy całe zdarzenie miało miejsce około godziny 22 w niedzielę na jednym z gdyńskich osiedli. Matka od samego początku utrzymywała, że chłopiec może zostać wywieziony do Belgii. Podczas konferencji prasowej, którą matka chłopca zorganizowała w poniedziałek, zarzucała polskiej policji opieszałość w tej sprawie.

Po zaginięciu chłopca kobieta przedstawiła polskiej policji wyrok sądu z 2017 roku, który wskazywał, że chłopiec powinien znajdować się pod jej opieką. Nie wskazała jednak funkcjonariuszom drugiego wyroku sądu z 2018 roku, kiedy to ojciec Ibrahima odwołał się. To właśnie ten wyrok z 2018 roku wskazywał, że chłopiec powinien znajdować się pod opieką ojca. Na matkę sąd nałożył konieczność płacenia alimentów. Kobieta ma również, żal do policji w Belgii, że nie poinformowała jej o zakończeniu działań, kiedy chłopiec się odnalazł.

foto na początku artykułu: TVP screen/Policja