J.P. Morgan potajemne pracuje nad nowym projektem bankowym

Według źródeł, bank inwestycyjny J.P. Morgan rozpoczął rekrutację do nowego projektu finansowego w Londynie, w którym rozwija się sektor fintech.

· 1 min read
J.P. Morgan potajemne pracuje nad nowym projektem bankowym

Powszechnie wiadomo o tym, iż wiele instytucji finansowych aktywnie pracuje nad nowymi produktami finansowymi i projektami cyfrowymi, aby powstrzymać falę nowych startupów fintech, które są w stanie zmienić oblicze świata finansów. Teraz okazuje się, że również J.P. Morgan postanowił zrobić krok w stronę utrzymania swojej pozycji na rynku.

Według źródeł, J.P. Morgan rozpoczął etap rekrutacji do tajnego projektu, który będzie realizowany w Londynie, mieście, w którym sektor fintech się rozwija dynamicznie. Niewiele wiadomo na temat projektu banku inwestycyjnego, ale jedno ze źródeł poinformowało, iż zainteresowani kandydaci i kandydatki są proszeni o podpisanie klauzuli o poufności (NDA) i że projekt jest na etapie tworzenia. Zdaniem źródeł, J.P. Morgan ma w planach zbudowanie nowego startupu w ramach banku, która działałaby w sposób niezależny od aktualnie prowadzonych operacji biznesowych i technologicznych J.P. Morgan. Instytucja ta obecnie zatrudnia wyłącznie stałych pracowników, aby zapewnić, iż projekt pozostanie wciąż tajemnicą, co oznacza, że zewnętrzni wykonawcy nie mają możliwości zdobycia kontraktu.

Niektóre osoby związane z bankiem spekulują, że bank inwestycyjny chce stworzyć i szybko rozwinąć konkurenta dla Marcusa, cyfrowego banku należącego do Goldman Sachs, którego model biznesowy związany jest z oszczędnościami, w ramach którego oferuje konkurencyjne oprocentowanie. Jeżeli spekulacje te są prawdziwe, to oznacza to, iż J.P. Morgan będzie miał zamiar konkurować z takimi podmiotami finansowymi jak Tandem, Raisin oraz Atom.

Jednak zdaniem źródeł projekt banku ma być zasadniczo o wiele bardziej ambitny, a jego celem byłoby zbudowanie m.in. platformy bankowej w chmurze obliczeniowej, która pozwalałaby uruchomić wiele produktów oferowanych przez J.P. Morgan. Platforma ta miałaby działać na zasadzie oprogramowania jako usługi (SaaS) lub miałaby być odpowiednikiem AWS dla bankowości.

J.P. Morgan odmówił udzielenia komentarza w sprawie projektu.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO