Jedna osoba zginęła w katastrofie autobusu miejskiego w Warszawie

Autobus z niewiadomych przyczyn wypadł z drogi, przełamał się i runął w dół. Zginęła 1 osoba.

· 2 min read
Jedna osoba zginęła w katastrofie autobusu miejskiego w Warszawie

Po godzinie 12:00 w Warszawie z wiaduktu drogowego wypadł autobus miejski wiozący pasażerów. W katastrofie zginęła jedna osoba, a około 20 zostało rannych, w tym kierowca pojazdu. Katastrofa miała miejsce na wiadukcie trasy S8. Pod wiaduktem przebiega Wisłostrada.

Zdjęcie przedniej części pojazdu. fot. Paweł Supernak/PAP

Katastrofa

Autobus miejski linii 186 przejeżdżał przez wiadukt drogowy. W pewnym momencie autobus zmienił kierunek jazdy i uderzył w barierki drogowe zabezpieczające wiadukt. Przegubowy pojazd przełamał się na pół w miejscu przegubu. Przednia część spadła, a druga pozostała na wiadukcie. Na miejscu w ciągu kilku minut pojawiły się służby ratunkowe, w tym policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe oraz służby zajmujące się komunikacją miejską. W autobusie podróżowało około 40 osób, w tym dzieci. Ofiarą śmiertelną jest jedna z pasażerek autobusu. 5 pasażerów w ciężkim stanie trafiło do pobliskich szpitali. Łącznie w tym zdarzeniu ucierpiało 20 osób. Kierowca autobusu został ranny i trafił do szpitala, jednak jak określają to służby, jego stan nie zagraża życiu. Jedna z pasażerek autobusu, 17-latka została w stanie ciężkim zabrana przez śmigłowiec LPR do szpitala. W katastrofie nie brało udziału więcej pojazdów. Miasto Stołeczne Warszawa uruchomiło infolinię informacyjną dla rodzin osób, które brały udział w wypadku. Jej numer to 22 277 5560.

fot. Paweł Supernak /PAP

Przegubowy pojazd

Służby miejskie informują, że pojazd był nowy. Został zakupiony około roku temu. Kierowany był przez mężczyznę, którego wiek służby podają poniżej 30 lat. Trafił on do szpitala, jednak jego stan nie zagraża życiu. Nie są znane przyczyny katastrofy, Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wspomniał jednak, że nieoficjalnie powodem utraty panowania nad pojazdem było zasłabnięcie kierowcy pojazdu. W związku ze skomplikowanym położeniem pojazdu, którego część zawisła na skraju wiaduktu obecnie trwa akcja podnoszenia pojazdu. Pojazd wyposażony był w instalację gazową, co dodatkowo utrudnia akcję ściągania pojazdu. Na miejscu oprócz służb ratunkowych jest również Wojewoda Mazowiecki i Prezydent Warszawy. Służby proszą warszawiaków o omijanie miejsca wydarzenia, gdyż tworzą się tam ogromne korki, a akcja podnoszenia autobusu będzie trwała wiele godzin. Zbieramy więcej informacji. Będziemy aktualizować informacje.


Zdjęcie główne: https://tvn24.pl/tvnwarszawa