Julia Reda: Rada jest gotowa kontynuować negocjacje ws. najgorszej wersji Artykułu 13

Publikujemy tekst autorstwa Julii Redy, posłanki do Parlamentu Europejskiego z ramienia Niemieckiej Partii Piratów (Piratenpartei), dotyczący negocjacji najgorszej wersji Artykułu 13.

· 2 min read
Julia Reda: Rada jest gotowa kontynuować negocjacje ws. najgorszej wersji Artykułu 13

Dzisiaj, rządy pańsw zaakceptowały propozycję stanowiska negocjacyjnego Rady w sprawie kontrowersyjnej dyrektywy dotyczącej praw autorskich, która wyciekła na początku tego tygodnia. Podczas gdy Włochy, Polska, Holandia, Szwecja, Finlandia i Luksemburg utrzymały swój sprzeciw wobec tekstu, a do grona dołączyły Malta i Słowacja, które również głosowały tej nocy przeciwko tekstowi, decyzja Niemiec o poparciu "kompromisu" jest potajemnie negocjowana z Francją przez ostatnie tygodnie. Ta francusko-niemiecka umowa jest w rzeczywistości bardziej ekstremalna niż poprzednie wersje. Wymaga od wszystkich platform istniejących więcej niż 3 lata automatycznego cenzurowania wszystkich przesyłanych przez użytkowników plików i nakładania nieuzasadnionych obciążeń nawet na najmłodsze firmy.

Niemiecki rząd konserwatywno-socjaldemokratyczny rażąco narusza umowę koalicyjną, która odrzuca filtry. To naruszenie obietnic koalicyjnych nie zostanie odebrane dobrze przez wielu młodych wyborców tuż przed wyborami europejskimi w maju. Tymczasem znaczący członkowie obu niemieckich partii rządzących dołączyli do protestów przeciwko filtrom.

Porozumienie w Radzie toruje drogę do końcowej rundy negocjacji z Parlamentem [Europejskim] w ciągu najbliższego tygodnia, zanim cały Parlament Europejski oraz Rada zagłosują nad ostatecznym porozumieniem. Teraz to do Was należy kontaktowanie się z deputowanymi do Parlamentu Europejskiego, kontaktowanie z ich biurami w okręgach wyborczych oraz uczestniczenie w jak największej liczbie wydarzeń w trakcie kampanii wyborczej! Poproście, aby odrzucili projekt o prawach autorskich, który narusza Wasze prawa do legalnego udostępniania twórczości, takiej jak parodie i recenzje online, projekt obejmujący takie kwestie, jak podatek od linkowania, który ograniczy dostęp do wiadomości i uniemożliwi publikowanie małym gazetom internetowym.

Tuż przed wyborami europejskimi Wasze głosy nie mogą zostać zignorowane! Dołącz do ponad 4,6 milionów sygnatariuszy i sygnatariuszek największej europejskiej petycji w historii i powiedz swoim przedstawicielom: jeżeli zniszczysz Internet i zaakceptujesz artykuł 13, nie wybierzemy Cię ponownie.


Julia Reda jest europosłanką do Parlamentu Europejskiego z ramienia Niemieckiej Partii Piratów (Piratenpartei Deutschland).


Alternatywa jest miejscem swobodnej dyskusji i wymiany opinii. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.

Chcesz podzielić się z nami swoimi przemyśleniami na ten temat? Jeżeli tak, wyślij email do naszej redakcji.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE MEDIA

Related Articles

Federacja Europejska vs Europa Narodów
· 1 min read
Co z tą demokracją?
· 3 min read
Zostawcie Muchę w spokoju
· 3 min read