Już bilet kupiony z Polski?

Osoby, które wybrały kolejną kadencję "dobrej zmiany" będą więc w moich oczach odpowiedzialne za każdą przemoc w naszym kraju wobec mniejszości seksualnych i za każdą próbę samobójczą osoby LGBT+, która musi na każdym kroku borykać się z nienawiścią ze względu na odmienność.

· 2 min read
Już bilet kupiony z Polski?

Dobry wieczór. Coś się... coś się popsuło i nie było mnie słychać, to powtórzę jeszcze raz. Ciężko jest w tym momencie nie atakować wyborców PiS, którzy mimo lat propagandy nienawiści ze strony mediów zarządzanych przez rządzących zdecydowali się po raz kolejny oddać głos na władzę z lat 2015-19.

Ciężko nie zgodzić się ze zdawałoby się nieracjonalnymi głosami mówiącymi o ludziach, którzy sprzedali Polskę za 500 złotych. Obecny rząd przekroczył wszelkie granice, parając się godną nazistów propagandą w mediach publicznych i każdy, kto zagłosował za jego ponownym wyborem pokazał, jak bardzo nie obchodzi go nic poza nim samym. Zwłaszcza, że Prawo i Sprawiedliwość nie jest jedyną partią, która w tych wyborach oferowała zwiększenie zapomóg socjalnych i utrzymanie obecnych, nie jest nawet partią, która zaoferowała najwięcej.

Przestańmy się bowiem łudzić - PiS pokazał tymi wyborami, że jest nie do pokonania. Kiedy 2 dni przed ciszą wyborczą emitowali "Inwazję" na TVP 1 liczyłem, że chociaż część ich wyborców zobaczy w ten sposób, że głosując na rządzących, głosuje na wydawanie miliardów złotych z budżetu na szerzenie mowy nienawiści wobec  wszystkich po drugiej stronie barykady. "Dokument" stał się niezwykle nośnym tematem w mediach zarówno przed, jak i po emisji, doczekał się wielu krytycznych analiz wykazujących manipulacje, a osoby wypowiadające się w roli "ekspertów" przyznały, że ich wypowiedzi zostały wyjęte z kontekstu. Okazało się jednak, że i to nie ma znaczenia, a przez najbliższe 4 lata czeka nas jedynie więcej tego samego, zapewne w jeszcze skrajniejszej formie (bowiem próg przekroczyła Konfederacja, która przyczyni się do szerzenia nienawiści również w parlamencie).

Nie pozostaje więc naprawdę nic innego, jak nie jechać z całych sił po wyborcach PiS. Zdecydowali się oni bowiem na głosowanie na partię, która co prawda oferuje im jeszcze większe wsparcie, aczkolwiek obecnie robi to niemalże każde inne ugrupowanie - dlatego też tym bardziej nie sposób zrozumieć, dlaczego mimo tego wszystkiego wybrali oni akurat PiS. Rozwiązania są dwa - albo faktycznie zgadzają się oni z przekazem TVP, albo (co bardziej prawdopodobne, zważywszy, że dla osób pierwszego typu jest chociażby Konfederacja) mają oni kompletnie w dupie to, jak w naszym kraju będą traktowane mniejszości.

Osoby, które wybrały kolejną kadencję "dobrej zmiany" będą więc w moich oczach odpowiedzialne za każdą przemoc w naszym kraju wobec mniejszości seksualnych i za każdą próbę samobójczą osoby LGBT+, która musi na każdym kroku borykać się z nienawiścią ze względu na odmienność.

Cóż, pozostaje zatem po prostu próbować żyć normalnie mimo szaleństwa, jakim uraczyła nas znaczna część społeczeństwa i w jakim będziemy zmuszeni prawdopodobnie żyć przez przynajmniej najbliższe 4 lata (jeżeli w międzyczasie nie zdecydujemy się na migrację). Jest to jednak coraz cięższe, bo trudno żyć w kraju, gdzie zamiast tlenu oddychać musimy oparami nienawiści.


Alternatywa jest miejscem swobodnej dyskusji i wymiany opinii. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

Chcesz podzielić się z nami swoimi przemyśleniami? Jeżeli tak, wyślij email do naszej redakcji.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO


Subskrybuj nas: Google News | Feedly


Related Articles

Federacja Europejska vs Europa Narodów
· 1 min read
Co z tą demokracją?
· 3 min read
Zostawcie Muchę w spokoju
· 3 min read
Progresywizm vs konserwatyzm | Debata
· 1 min read