Kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego, czyli "leśne dziadki na płatnych wczasach"

We wtorek światło dzienne ujrzały listy kandydatów i kandydatek Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Informacja o listach nie przeszła bez echa.

· 1 min read
Kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego, czyli "leśne dziadki na płatnych wczasach"

We wtorek listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego ujrzały światło dzienne. Nie mogło zabraknąć na nich takich nazwisk, jak m.in. Joachim Brudziński, Beata Szydło czy Beata Mazurek. Oczywistym jest, że jak to w przypadku polityki, a zwłaszcza tej związanej z obozem rządzącym, informacja nie przeszła bez echa. Swoje kontrowersyjne zdanie wyraził Robert Biedroń, a jego śladem poszedł Grzegorz Schetyna.

Lider partii Wiosny nazwał kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego leśnymi dziadkami na na płatnych wczasach:

PE to nie dom spokojnej starości! Mówię nie! Skończmy z dziadostwem w polskiej polityce — napisał na Twitterze.

Jak trafnie zauważył jeden z komentujących, znaczna część osób głosujących to osoby starsze. Na ten temat wypowiedział się także dziennikarz Onetu, Kamil Dziubka:

Nie wiem, jak Was, ale mnie strasznie razi to przyczepianie się do wieku. Zwłaszcza w ustach lidera lewicowego ugrupowania, które ma walczyć z dyskryminacją. Dyskryminacja nie dotyczy tylko orientacji seksualnej, czy wyznania, ale też wieku.

Niestety autor komentarza nie był w stanie podjąć dalszej dyskusji, ponieważ został przez Biedronia zablokowany na Twitterze.

Kolejnym wielkoformatowym politykiem wypowiadającym się na temat list partii rządzącej był Grzegorz Schetyna, który w swoim poście na Twitterze napisał m.in, że "afery PiS nie da się obronić", a także z niepoprawną radością deklarował, że Polacy wybiorą Koalicję Europejską.

Na komentarz drugiej strony konfliktu nie musieliśmy długo czekać, według Beaty Mazurek "Pan Schetyna daleko już odleciał i wkrótce opuści Układ Słoneczny". Według Ryszarda Czarnieckiego, "dwójki" tego ugrupowania w Warszawie, "są to najsilniejsze listy PiS w historii, na których znajduję się najwięcej ludzi znanych oraz rozpoznawalnych, którzy będą mogli zagwarantować świetne wyniki wyborcze. Wierzymy, że będzie to najlepszy wynik w historii".


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku.Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO