Karta LGBT+ podpisana przez prezydenta Warszawy

Karta LGBT+ została podpisana przyjęta w trakcie sesji rady Warszawy oraz podpisana przez Rafała Trzaskowskiego. Dokument już niebawem zacznie obowiązywać.

· 1 min read
Karta LGBT+ podpisana przez prezydenta Warszawy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał w ratuszu miejskim deklarację w obecności przedstawicieli i przedstawicielek organizacji LGBT oraz mediów. Karta LGBT+ (LGBT Plus) była jednym z głównych postulatów Rafała Trzaskowskiego w trakcie kampanii wyborczej na prezydenta Warszawy. Wówczas, jako kandydat, zapewnił, że jeżeli zostanie wybrany, to wprowadzi kartę LGBT Plus w mieście.

Karta LGBT Plus ma na celu wprowadzenie rozwiązań, których założeniem jest pomoc osobom homo, bi oraz transseksualnym. Wśród punktów karty można znaleźć m.in. budowę hotelu interwencyjnego dla osób LGBT wykluczonych przez najbliższych z powodu orientacji seksualnej, uchwalenie programu przeciwdziałania przemocy, wprowadzenie zajęć edukacyjnych z wiedzy o orientacjach seksualnych w szkołach podstawowych, a także stworzenie centrum społeczno-kulturalnego dla społeczności LGBT w Warszawie.

Warto dodać, że samorządowa karta LGBT Plus została podpisana również przez prezydentów Poznania, Łodzi, Krakowa oraz Częstochowy.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO