Koniec Empików w Polsce?

Ponad 40 salonów Empik mieszczących się w galeriach handlowych zostanie zlikwidowanych. Według prognoz duże centra handlowe znacznie stracą na popularności na rzecz zakupów online. Podobny los spotka sieci takie jak Reserved, Sinsay, Cropp czy Mohito.

· 1 min read
Koniec Empików w Polsce?

Polski rząd zapowiedział otwarcie galerii handlowych już od 4 maja. Jednak ilość obostrzeń, które panować będą podczas zakupów skutecznie zniechęci klientelę jak przewiduje zarząd grupy Empik. Kina pozostają zamknięte, a dostęp do stref fitness czy restauracji nadal będzie ograniczony, do tego dochodzą przewidywane bankructwa mniejszych sieci, a to skutecznie obniży atrakcyjność centrów handlowych w oczach konsumentów. Na razie firma planuje zamknięcie 40 lokalów, ale ilość ta może wzrosnąć w zależności od rozwoju sytuacji na rynku.

"Obecnie prowadzone są negocjacje w zakresie modyfikacji warunków najmu, odzwierciedlających nową rzeczywistość ekonomiczną"- przekazał Empik w komunikacie dla portalu Wirtualnemedia.pl

Empik to nie jedyna sieć sklepów, która zrezygnuje ze stacjonarnych lokali. Jej śladami podążyły giganty odzieżowe takie jak Reserved, House, Cropp i Mohito. Galerie handlowe pozostają zamknięte od prawie dwóch miesięcy; w tym czasie m.in. Empik zanotował aż trzykrotny wzrost sprzedaży online, której udział tylko w 2019 roku oscylował w okolicach 40%, a teraz notuje się jej znaczący wzrost. Grupa LPP (właściciel Reserved, Croppa, Mohito) wyraziła gotowość na negocjowanie umów najmu lokali z właścicielami galerii, tak aby stały się one adekwatne do otaczających nas realiów ekonomicznych.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO