Koszulki z Matką Boską Tęczową są sprzedawane przez amerykański Kościół Episkopalny

Amerykański Kościół Episkopalny rozpoczął sprzedaż koszulek z obrazkiem Matki Boskiej Tęczowej. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie dla osób transpłciowych w Polsce.

· 1 min read
Koszulki z Matką Boską Tęczową są sprzedawane przez amerykański Kościół Episkopalny

Elżbieta Podleśna, aktywista, poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że Kościół Episkopalny w Stanach Zjednoczonych zwrócił się z prośbą o możliwość użycia obrazka Matki Boskiej Tęczowej na koszulkach, które członkowie i członkinie tego związku wyznaniowego będą mieli założone na sobie w trakcie Pride Parade. Dochód, który zostanie uzyskany ze sprzedaży, która ruszyła, zostanie natomiast przeznaczony w celu wsparcia polskiej społeczności osób transpłciowych.

Amerykański Kościół Episkopalny poprosił o możliwość wykorzystania wizerunku Tęczowej Matki Boskiej w celu umieszczenia go na koszulkach, w których jego członkowie i członkinie pomaszerują w Pride Parade możemy przeczytać na profilu Podleśnej na Facebooku.

Podbiję, bo chyba mało osób widziało. Amerykański Kościół Episkopalny zwrócił się do nas z pytaniem o możliwość użycia...

Gepostet von Elżbieta Podleśna am Mittwoch, 19. Juni 2019

Elżbieta Podleśna potwierdziła także, iż złożona została obietnica, że cały dochód pochodzący ze sprzedaży koszulek zostanie przeznaczony na psychologiczne oraz prawne wsparcie społeczności osób transpłciowych na terytorium Polski.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO