Kryptowaluta Facebooka ze wsparciem PayPal, Visa, Mastercard oraz Ubera

GlobalCoin, kryptowaluta Facebooka, której white paper ma zostać opublikowany już 18 czerwca zyskała wsparcie grupy firm. Wśród nich są m.in. Visa, Mastercard i PayPal.

· 1 min read
Kryptowaluta Facebooka ze wsparciem PayPal, Visa, Mastercard oraz Ubera

Informacje na temat tajnego projektu największego na świecie serwisu społecznościowego pojawiały się już od kilku miesięcy. Obecnie jednak dużo nie wiadomo na temat projektu i sposobu działania, a także technologii oraz wykorzystania stablecoina Facebooka, którego kurs byłby powiązany z dolarem amerykańskim lub inną walutą fiducjarną.

Projekt Facebooka spotkał się pozytywnym nastawieniem wielu firm z sektora finansowego, e-commerce, telekomunikacyjnego, a także ze strony funduszy venture capital. Najprawdopodobniej każde z przedsiębiorstw, które zdecydowało się wesprzeć projekt firmy Marka Zuckerberga, będzie miało zamiar zainwestować około 10 milionów dolarów w projekt, aby stać się częścią konsorcjum, które będzie odpowiedzialne za zarządzanie nową kryptowalutą.

Pomimo entuzjastycznego podejścia ze strony przedsiębiorstw pojawiły sie również głosy, iż nowe aktywa cyfrowe Facebooka mogłyby zostać wykorzystane m.in. do prania brudnych pieniędzy lub finansowania terroryzmu.

Według doniesień, zarówno Facebook, jak i inni członkowie konsorcjum, nie będą mieli możliwości kontrolowania kryptowaluty. Niektórzy z nich będą w stanie jedynie obsługiwać węzły sieci, na których zostaną oparte mikropłatności na platformie społecznościowej.

Oprócz firm, o których mowa już na wstępie, pojawiają się też informacje od źródeł, że w projekt zaangażowały się też takie startupy jak Stripe, MercadoLibre, czy też Booking.com. Rzekomo wszyscy członkowie nowego konsorcjum zostali również poproszeni o podpisanie white paper, którego publikacja jest planowana 18 czerwca bieżącego roku.

Co więcej, Facebook planuje przebudowę swojej infrastruktury oraz platform, aby zintegrować ze sobą trzy aplikacje, których firma jest właścicielem. Chodzi o aplikacje WhatsApp, Instagram oraz Messenger. W ten sposób nowa kryptowaluta Facebooka mogłaby być wykorzystywana przez około 2,7 miliarda użytkowników w każdym miesiącu.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO