Kryptowaluta i energia słoneczna w służbie wiejskim terenom w Kenii

Blockchain i kryptowaluty oznaczają nowe możliwości, w tym szansę na zapewnienie powszechnego dostępu do energii elektrycznej w Afryce.

· 2 min read
Kryptowaluta i energia słoneczna w służbie wiejskim terenom w Kenii

18 lipca 2018 roku firma zajmująca się mikropożyczkami, Sun Exchange, oraz przedsiębiorstwo dostarczające rozwiązania dla mikrosieci energetycznych, Powerhive, ogłosiły nowe przedsięwzięcie, którego celem jest wykorzystanie tokenomiki do przyspieszenia postępu prac w kierunku powszechnego dostępu do energii.

Szacuje się, że ponad 1 miliard ludzi na całej planecie jest pozbawionych dostępu do energii elektrycznej. Ma to negatywny wpływ ekonomiczny, ponieważ w ten sposób znacząco hamowany jest rozwój gospodarczy, a osoby te są pozbawione standardu, który śmiało można nazwać prawem człowieka, a mianowicie dostępu do energii elektrycznej. Brak dostępu do prądu ma też swój wpływ na obniżenie poziomu opieki zdrowotnej, edukacji oraz negatywnie wpływa na poziom bezpieczeństwa.

Sun Exchange oraz Powerhive chcą zmienić ten stan rzeczy. Dzięki współpracy zawartej przez te dwie firmy, Powerhive został wymieniony jako wyłączny odbiorca wpływów, które mają zostać przeznaczone na prefinansowanie projektów związanych z energetyką opartą na energii słonecznej. Źródłem funduszy jest sprzedaż tokena SUNEX firmy Sun Exchange.

Fundusze przedsiębiorstwa zostaną wykorzystane na budowę zasilanych energią słoneczną wiejskich projektów elektryfikacji na bazie modelu mikrosieci. Składające się na te projekty panele słoneczne zostaną w dalszej kolejności zaoferowane do sprzedaży osobom będącym użytkownikami Sun Exchange. Będą oni mieli możliwość zarabiania pieniędzy dzięki czystej energii elektrycznej wytwarzanej przez projekty. Zakłada się, iż cały proces ma na celu zdobyć kapitał o wartości 23 milionów dolarów, który zostanie pozyskany, aby przyspieszyć rozwój minisieci energetycznej Powerhive. Szacuje się, iż kapitał ten pozwoli sfinansować około 140-150 projektów gotowych dostarczyć energię elektryczną nawet 175 tysiącom osób.

Dyrektor generalny firmy Powerhive, Christopher Hornor, powiedział, że "w ciągu ostatnich siedmiu lat Powerhive zbudowało zintegrowaną platformę" umożliwiającą identyfikację, konstrukcję oraz prowadzenie działalności o "najwyższej jakości" oraz niższych kosztach dzięki zasilaniu w postaci zielonej energii pozyskiwanej z mikrosieci energetycznej.


Blockchain i finanse bez tajemnic. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

Zapraszamy na nasz profil na Patronite.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO