Kryptowalutowa firma pomaga Afryce budując szkoły

Firma kryptowalutowa Paxful chce zbudować 100 szkół w Afryce. Dwie z nich zostały już zbudowane, a jedna trzecia jest w trakcie budowy lub etapu planowania.

· 1 min read
Kryptowalutowa firma pomaga Afryce budując szkoły

Paxful jest rynkiem peer-to-peer (P2P) Bitcoina, który pozwala na bezpośrednie kupno i sprzedaż kryptowalut. Przedsiębiorstwo skupia się jednak przede wszystkim na rynkach, które nie są obecnie połączone z nowoczesnym systemem płatności oraz bankowym.

Projekt budowlany firmy jest realizacją inicjatywy #BuiltWithBitcoin, która ma na celu wykorzystanie kryptowalut do realizacji projektów społecznych. Ray Youssef, dyrektor generalny firmy, widzi w tej inicjatywie idee społeczne, ale jednocześnie można zauważyć koncepcje biznesowe. Paxful pomaga bowiem w kształceniu młodych osób w krajach rozwijających się, co nie tylko ociepla wizerunek firmy, lecz również jest w stanie wpłynąć na wychowanie przyszłych klientów.

CEO firmy powiedział, że kryptowalutowe przedsiębiorstwo ciągle pracuje "nad zwiększeniem skali" procederu, aby móc budować większą liczbę szkół w tym samym czasie w różnych państwach oraz zapewnić wyższy poziom edukacji.

Uważamy, że jest to największy impuls do rozwoju wschodzących krajów, mianowicie inwestowanie w swoich młodych liderów. Pracujemy nad pozyskaniem większych partnerów, co oznacza jeszcze większą transparentność na wszystkich poziomach powiedział Youssef.

Obecnie istniejące szkoły znajdują się w Kasebigege w Rwandzie. Jest to wioska, która w czasie działań wojennych mocno ucierpiała, a lokalna społeczność do dzisiaj odbudowuje tamtejszą infrastrukturę, aby powrócić do normalnego życia po ludobójstwie, które zostało dokonane w 1994 roku.

Firma poinformowała, że udało się ukończyć projekt przedszkola, które dysponuje kilkoma salami lekcyjnymi. Drugim obiektem budowlanym jest szkoła podstawowa z panelami słonecznymi, łazienkami, zbiornikiem wody oraz kilkoma klasami. Projekt kolejnej szkoły jest planowany w Ugandzie, Ghanie lub Kenii.


Świat biznesu i kryptowalut bez tajemnic. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO