Tych książek nie możesz pominąć!

Obejrzałaś/łeś już wszystkie seriale i filmy, które chciałaś/eś nadrobić w czasie kwarantanny i nie wiesz, w co włożyć ręce? Jeśli tak, mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji do przeczytania.

· 2 min read
Tych książek nie możesz pominąć!

Kwarantanna trwa już od prawie trzech tygodni, a seriale nieubłaganie się kończą. Leżysz na łóżku i patrzysz się w sufit kontemplując co by tu jeszcze zrobić. Tym razem proponujemy kilka tytułów książkowych, które mogą urozmaicić Twój czas.

  1. Jeśli w ostatnim czasie polowaliście na ciekawy thriller to koniecznie sięgnijcie po "Kasztanowego ludzika" Sorena Sveistrup'a. Książka porwie Was w kryminalny wir akcji skupiając się na kilkunastu drastycznych morderstwach, których ofiarami padają młode kobiety. Z pozoru nic je nie łączy, ale szybko okazuje się, że w życiu każdej z nich jest element, który pobudza zabójcę. Po każdym mordzie na miejscu zbrodni policja odnajduje tajemnicze kasztanowe ludziki. Może to one doprowadzą śledczych do rozwiązania mrocznej tajemnicy?

2. Interesujesz się prawami człowieka? W takim razie zapoznaj się z serią książek z cyku "Księżniczka" Jean Sasson. Wydaje Ci się niemożliwe, że w XXI wieku kobiety mogą być zabijane "honorowo" przez członków rodziny czy dożywotnio zamurowywane w pokoju odosobnienia?

Niby rzeczywistość, ale jednak dla nas tak odległa...

3. Nie zapominajmy, że również polska literatura faktu jest bardzo obszerna. I tutaj pojawia się wiele ciekawych tytułów autorstwa Justyny Kopinskiej: "Polska odwraca oczy" czy Marty Abramowicz: "Zakonnice odchodzą po cichu"

4.  "Kolekcjoner motyli" Dot Hutchison to książka o mężczyźnie owładniętym obsesją na punkcie zbierania niepowtarzalnych eksponatów. Porywa on młode kobiety i tatuuje na ich plecach motyle. Ciekawie napisana, bo akcja rozgrywa się w sali przesłuchań, gdzie agenci FBI rozmawiają z jedną z nielicznych ocalałych kobiet, która krok po kroku odkrywa przed nimi przerażająca historię tajemniczego ogrodu.

5. Z pozoru może wydawać się, że "Człowiek w poszukiwaniu sensu" Viktora E. Frankla to głównie książka historyczna. Nic bardziej mylnego, gdyż fakty historyczne odgrywają w niej drugorzędną rolę - są one jedynie bazą do wyjaśnienia niezwykle ciekawych procesów psychologicznych zachodzących w umysłach więźniów obozów koncentracyjnych. Dzięki temu daje czytelnikowi możliwość spojrzenia na nich od zupełnie innej, nowej strony.

6. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe?

No właśnie jak? Odpowiedzi na to i na wiele innych pytań związanych z przemysłem beauty znajdziecie w książce "Naciągnięte" Elżbiety Turley:

Ja, pięćdziesięcioletnia kobieta już wiem, że świat pokazywany w  mediach ma niewiele wspólnego z tym, prawdziwym. Znam mechanizmy  rządzące tym światem, bo sama od ponad ćwierć wieku pracuję w mediach.  Ale czy dziewczyny takie jak Wiktoria zdają sobie sprawę, że na  kolorowym świecie konsumpcji jest pełno szarych plam? Miejsc, w których  jedyne co mogą dostać to kłamstwo? Słowem: czy zdają sobie sprawę, że  jeśli nie nauczą się myśleć samodzielnie, łatwiej zostaną naciągnięte -  wystawione na cierpienie, rozczarowanie, utratę pieniędzy, zdrowia i  wiary w drugiego człowieka?